Notowania

Czechy: Wzmożono kontrole policyjne na drogach

Czeska policja rozpoczęła dziś akcję kontroli drogowych. Policjanci będą kontrolować przede wszystkim prędkość pojazdów i badać kierowców alkomatami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Czeska policja rozpoczęła dziś akcję kontroli drogowych. Policjanci będą kontrolować przede wszystkim prędkość pojazdów i badać kierowców alkomatami.

Kierownictwo policji zdecydowało się na tę akcję po ocenie stanu bezpieczeństwa na drogach. Doszło do wniosku, że w najbliższych 10 dniach nasili kontrole drogowe. Policjanci zwracać będą szczególną uwagę na młodych kierowców, nadmierną prędkość, a także na to czy prowadzący pił alkohol.

Kontrole odbywać się będą zarówno w dzień jak i w nocy. W operacji uczestniczy też kilkadziesiąt patroli lotnych. Korzystają z bardzo szybkich samochodów na cywilnych numerach rejestracyjnych.

Policjanci mają w nich do dyspozycji nie tylko dokładną aparaturę rejestrującą prędkości pojazdów. Za pomocą specjalnego terminala mogą łączyć się z bazą i ustalić w czasie jazdy czy konkretny pojazd znajduje się w rejestrze samochodów skradzionych.

Czytaj więcej w Money.pl
Znikną posterunki. Policja zareaguje szybciej? Reorganizacja a nie likwidacja - tak Komenda Główna Policji tłumaczy plany związane ze zmniejszaniem liczby posterunków.
Porwany noworodek. Trwa obława policji Porywacze mogą poruszać się volkswagenem tiguanem, prawdopodobnie na białoruskich numerach.
Szantażował polityków tajnym archiwum? W Czechach kolejny skandal. Tym razem bohaterem jest były policjant.
Tagi: bezpieczeństwo na drogach, policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz