Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czeskie pociągi pod specjalnym nadzorem

0
Podziel się:

Obiekty takie jak dworce i przystanki kolejowe, a także pociągi znajdują się pod dyskretną obserwacją policji i pracowników kolei.

Czeskie pociągi pod specjalnym nadzorem
(Vlastula/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Czeskie i słowackie koleje państwowe wprowadziły dziś kontrole obiektów i pociągów. Specjalny reżim zastosowano po opublikowanych przez niemiecki Bild informacji o zagrożeniu terrorystycznym w Europie.

Kontrole mają charakter rutynowy. Obiekty takie jak dworce i przystanki kolejowe, a także pociągi znajdują się pod dyskretną obserwacją policji i pracowników kolei. _ _

_ - Jesteśmy w kontakcie z kolegami za granicą. Sprawdzamy informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa i zagrożeń _ - powiedziała Ivana JeĹžkova z wydziału prasowego komendy głównej czeskiej policji. Dodała jednocześnie, że gdyby doszło do nowych, poważniejszych sygnałów o zagrożeniu, zastosowano by scenariusze kryzysowe.

Podobna sytuacja jest na słowackiej kolei. Tam również nasilono rutynowe kontrole. Służby specjalne Czech i Słowacji jak dotąd nie potwierdziły oficjalnie żadnych informacji o ewentualnych zagrożeniach.

Czytaj więcej w Money.pl
Czeskie Koleje ograniczają liczbę pociągów Minister transportu Zbynek Stanjura zapewnił, że chodzi jedynie o pośpieszne pociągi dalekobieżne na trasach, które przynoszą straty.
Chcą zablokować ważną europejską instytucję Czesi skłonni są zablokować przyjęcie terminu wdrożenia europejskiego nadzoru bankowego.
Czechy: pierwsze wyroki w aferze alkoholowej Na kary ośmiu lat więzienia skazał sąd okręgowy w Ostrawie dwóch Czechów handlujących wódką skażoną metanolem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)