Notowania

eurowizja
19.05.2013 07:34

Dania zwyciężyła w konkursie Eurowizji

Zwycięstwo przyniósł Dunce wykonany boso utwór Only Teardrops (Tylko łzy), inspirowany muzyką etniczną. 20-letnia piosenkarka uważana była za jedną z faworytek 58. edycji konkursu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacob Botter/CC/Flickr)

Piosenkarka Emmelie de Forest z Danii wygrała tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji, którego finał odbył się wczoraj późnym wieczorem w Malmoe w Szwecji. Drugie miejsce zajął reprezentant Azerbejdżanu Farid Mammadow, trzecie - Złata Ohnewycz z Ukrainy.

Zwycięstwo przyniósł Dunce wykonany boso utwór _ Only Teardrops _ (Tylko łzy), inspirowany muzyką etniczną. 20-letnia piosenkarka uważana była za jedną z faworytek 58. edycji konkursu. W finale pokonała 25 kontrkandydatów.

Poprzedni raz Dania zwyciężyła w Eurowizji w 2000 roku - wówczas wygrał duet Olsen Brothers - a wcześniej tylko raz w historii Eurowizji, w 1963 roku.

Wygrana Emmelie de Forest oznacza, że Dania będzie gościć kolejną edycję konkursu, oglądanego przez miliony telewidzów na całym świecie.

Polska nie wystawiła w tym roku swojego reprezentanta.

Konkurs Piosenki Eurowizji jest organizowany od 1956 r. przez zrzeszającą telewizje publiczne Europejską Unię Nadawców (EBU).

Czytaj więcej w Money.pl
Jej piosenka najlepiej koi nerwy Brytyjska psycholog sporządziła listę piosenek, których dźwięki pomagają zachować spokój, nawet w sytuacjach stresowych. Przebój Adele - _ Someone Like You _ zbawiennie działa na nerwy.
Analiza KGHM-u przyniosła im zwycięstwo Studenci pokonali ponad 700 drużyn z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Drużyna zakwalifikowała się do finału po zwycięstwie w eliminacjach na szczeblu krajowym i regionalnym.
Wielka szansa dla młodych projektantów Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion daje projektantom szanse na pokazanie osobistego spojrzenia na modę.
Tagi: eurowizja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz