Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dementują pogłoski o ustąpieniu Kaddafiego

0
Podziel się

Rzecznik libijskiego rządu zajął stanowisko w sprawie publikacji rosyjskiej gazety.

Dementują pogłoski o ustąpieniu Kaddafiego
(Jesse B. Awalt/public domain/ DefenseImagery.mil)
bDnMwxmd

**Rząd Libii nie prowadzi negocjacji na temat zrzeczenia się przez Muammara Kaddafiego władzy - powiedział agencji Reuters rzecznik libijskiego rządu.

_ - Informacja o negocjacjach na temat ustąpienia Kaddafiego czy też poszukiwania przez niego bezpiecznego schronienia w granicach czy poza granicami kraju jest po prostu nieprawdziwa _ - powiedział rzecznik Musa Ibrahim.

_ - Prowadziliśmy rozmowy o zawieszeniu broni, pomocy humanitarnej i rozpoczęciu dialogu między Libijczykami, a potem o czwartym etapie, czyli przejściowym okresie zmian politycznych, o których zadecydują Libijczycy _ - podkreślił.

bDnMwxmf

[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t141474.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oferuja;kaddafiemu;gwarancje;za;banicje,77,0,849229.html) Oferują Kaddafiemu "gwarancje" za banicję
Rosyjski dziennik _ Kommiersant _ napisał, powołując się na wysoko postawione źródło w rządzie Rosji, że Kaddafi jest gotów ustąpić w zamian za gwarancje bezpieczeństwa. _ Pułkownik wysyła sygnały, że jest gotów oddać władzę w zamian za gwarancje bezpieczeństwa. I istnieje gotowość dostarczenia mu takich gwarancji _ - cytuje gazeta wspomniane źródło.

Według przedstawiciela rządu rosyjskiego, najbardziej kompromisowe stanowisko w tym względzie zajmuje Francja, która jest gotowa nie tylko odmrozić część środków Kaddafiego i jego rodziny, ale także podjąć kroki, by w razie pokojowego odejścia ze stanowiska Kaddafi uniknął postawienia przed przez trybunałem w Hadze.

Na drugiej stronie przeczytasz, czego żąda Kaddafi

Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) wydał pod koniec czerwca nakazy aresztowania Kaddafiego, jego syna Saifa al-Islama oraz szefa wywiadu Abdullaha al-Senussiego. Są oni podejrzewani o popełnienie w swym kraju zbrodni przeciwko ludzkości.

bDnMwxml

_ Kommiersant _ cytuje też opinię eksperta Royal United Services Institute Shashanka Joshiego: _ Konflikt w Libii trwa już kilka miesięcy, a wyjścia z tej ślepej uliczki nie widać. To zmusza państwa członkowskie NATO do chwytania się każdej możliwości wyjścia z godnością z tego konfliktu i w tym sensie dobrowolne odejście Kaddafiego jest korzystną decyzją _.

_ - Pozostaje otwarte pytanie, co wybierze sam pułkownik: zostać zabitym w górach czy odejść na emeryturę? Jeśli z jego strony jest gotowość do rozmów, to rzecz zależy tylko od powstańców _ - dodał Joshi.

Rosyjski dziennik podkreśla jednak, że Kaddafi wysuwa jedno żądanie, które może nie zostać zaakceptowane przez opozycję. Chce mianowicie, by w wyborach, które zostaną rozpisane w razie jego odejścia, mógł startować jego syna Saif._ - Stale kontaktuję się z powstańcami i nie ma żadnych szans, by zgodzili się na ten warunek _ - twierdzi Joshi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t140630.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nato;nie;da;odetchnac;kaddafiemu,192,0,842688.html) NATO nie da odetchnąć Kaddafiemu Operacja sojuszu potrwa do końca września. Rasmussen do Libijczyków: _ Stoimy po waszej stronie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t139064.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;nie;wierza;w;zawieszenie;broni,195,0,839363.html) Amerykanie nie wierzą w zawieszenie broni Zarówno prezydent USA Barack Obama jak i brytyjski premier David Cameron podkreślali wczoraj, że Muammar Kadafi musi opuścić Libię.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t139990.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cameron;i;obama;zgodni;kaddafi;musi;odejsc,43,0,838443.html) Cameron i Obama zgodni: Kaddafi musi odejść Obaj przywódcy zapewniają jednak, że nie planują operacji lądowej w Libii.
bDnMwxmm
bDnMwxmG
Źródło:
KOMENTARZE
(0)