Notowania

euro 2012 w polsce
07.06.2012 12:51

Donald Tusk o Euro 2012. Wydawanie na stadiony miało sens?

Często się zastanawiam, czy te publiczne środki nie powinny były być zainwestowanie w co innego - powiedział Donald Tusk w przeddzień Euro 2012.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Podjęliśmy się wielkiego zadania w skali kontynentu i czekamy na inaugurację Euro 2012 z ogromną radością - powiedział Donald Tusk. Ale nie jest pewien, co do zasadności wydawania milionów na budowę stadionów, które niewykluczone, że po Euro 2012, będą leżały odłogiem.

W wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia premier zaznaczył, że jesteśmy debiutantami w organizowaniu tak wyjątkowych turniejów, więc zapewne okaże się, że popełniliśmy jakieś błędy, ale entuzjazm Polaków i serdeczność w przyjmowaniu kolejnych drużyn i gości przekroczyły wszelkie granice.

- _ No nawet ci, z którymi mamy taką piłkarską kosę od lat i mamy do nich złość, bo nigdy nie wygraliśmy, czyli Niemcy doczekali się pierwszego w historii treningu przy 11 tysiącach ludzi, którzy śpiewali sto lat Podolskiemu _ - mówił premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREMIERA:

Premier spodziewa się, że po Euro 2012 wielu Polaków będzie pytać o to, czy organizacja turnieju nam się opłacała. - T_ o wymagało wielkich inwestycji i o ile inwestycje w lotniska drogi i tak musieliśmy zrobić, więc to będzie ok. Ale inwestycje w stadiony - one będą zawsze opatrzone wielkim znakiem zapytania, tym bardziej, jeśli nie będą miały dobrych drużyn, które będą ściągały po kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Więc ja, wbrew mojemu sercu kibica, bardzo często się zastanawiam, czy te publiczne środki, pieniądze podatników nie powinny były być zainwestowanie w co innego _ - mówił premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREMIERA:

Euro 2012 zaczyna się jutro. Mecz otwarcia Polska - Grecja zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie o godzinie 18:00.

Czytaj więcej o Euro 2012 w Money.pl
10 tys. Rosjan przejdzie przez Warszawę? Rosyjscy kibice chcą przejść ulicami stolicy na mecz Polska-Rosja 12 czerwca.
Mucha zrobiła błąd. Napisała to przez _ U _ Każdy może napisać tekst powitalny dla kibiców. Joanna Mucha uruchomiła dziś specjalną aplikację, gdzie każdy będzie mógł przywitać kibiców i życzyć im udanych mistrzostw.
Tagi: euro 2012 w polsce, euro 2012, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz