Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dowódcy Al-Kaidy zamordowani w Iraku

0
Podziel się:

Ludność zemściła się na na terrorystach - powiedział agencji AFP dowódca milicji Ahmad Aburicha.

Faludża jest totalnie zrujnowaną wojną
Faludża jest totalnie zrujnowaną wojną (PAP/EPA/MOHAMMED JALIL)
bFeLxXSd

62 bojowników Al-Kaidy, m.in. lokalny przywódca organizacji terrorystycznej w prowincji Anbar, zostało zabitych w walkach toczących się w regionie położonym na zachód od Bagdadu - poinformował dowódca milicji Sahwa prowadzącej działania przeciwko Al-Kaidzie.

_ Ludność zemściła się na na terrorystach i zabiła ich emira w Anbarze, Abu Abderrahmana al-Bagdadiego _, _ eliminując również 16 terrorystów Al-Kaidy w Chaldii leżącej na południe od Ramadi _ - powiedział agencji AFP dowódca milicji Ahmad Aburicha.

Ramadi, główne miasto prowincji Anbar, leży 100 km od Bagdadu.

bFeLxXSf

Al-Kaida poniosła straty w ludziach, zdobywając nowe kwartały Faludży, miasta położonego w tej samej prowincji, które jest bastionem sunnitów, ludności wrogiej wobec szyickiego premiera Iraku Nuriego al-Malikiego.

Bojownicy Państwa Islamskiego w Iraku i Lewancie, korzystając z wycofania się w środę policji irackiej z tych miast, przejęli w czwartek i piątek kontrolę nad większą częścią Faludży i wielu dzielnicami Ramadi.

Iracka telewizja państwowa informowała w piątek o sukcesach oddziałów antyterrorystycznych, które _ zabiły w Ramadi dwóch snajperów i spaliły dwa samochody przewożące terrorystów _.

Walki w Ramadi i Faludży trwają.

bFeLxXSl

Czytaj więcej w Money.pl

bFeLxXSG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)