Notowania

michael jackson
23.08.2012 07:37

Dzieci Michaela Jacksona już wiedzą, kto się nimi zajmie

To był długi, rodzinny spór. O opiekę nad dziećmi zmarłego piosenkarza walczyło jego rodzeństwo, babcia i kuzynostwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jen Lowery / Splash News/EAST NEWS)

*Po długim rodzinnym sporze sąd w Los Angeles podjął decyzję o przyznaniu prawa do opieki nad dziećmi zmarłego trzy lata temu piosenkarza Michaela Jacksona ich babci i kuzynowi. *

Decyzję sądu próbowali opóźnić niektórzy członkowie rodziny Jacksona.

Sędzia Mitchell Beckloff zdecydował jednak, że opiekę nad 15-letnim Prince'em, 14-letnią Paris i 10-letnim Blanketem wspólnie sprawować będą ich babcia, matka Michaela Jacksona, 82-letnia Katherine Jackson, oraz kuzyn, 34-letni Tito Jackson junior.

Tito Jackson junior jest synem brata Michaela Jacksona - Tito. Sąd ustalił, że dzieci króla pop są bardzo zżyte ze swym kuzynem, podobnie zresztą jak ze swą babcią.

Matce Jacksona tymczasową opiekę nad wnukami sąd powierzył w 2009 roku, wkrótce po śmierci króla popu i zgodnie z jego testamentem, którego zapisy kwestionuje pięcioro rodzeństwa Michaela.

Przed miesiącem - gdy pojawiły się sprzeczne doniesienia o jej stanie zdrowia i miejscu pobytu - sąd przekazał tymczasową opiekę nad dziećmi piosenkarza Tito Jacksonowi.

Dwoje starszych dzieci artysty pochodzi z jego związku z drugą żoną Deborah Rowe. Trzecie dziecko pochodzi od matki zastępczej, której tożsamości nigdy nie ujawniono.

Po rozwodzie w 1999 r. Rowe zgodziła się na oddanie dzieci ojcu w zamian - jak się podejrzewa, choć nie potwierdzono tego oficjalnie - za znaczną sumę pieniędzy.

Jak poinformował portal TMZ.com, Rowe ze spokojem i zrozumieniem przyjęła decyzję sądu o powierzeniu opieki nad jej dziećmi ich babci i kuzynowi. Ostrzegła jednak, że podejmie wszelkie działania, jeśli będzie im się działa krzywda.

Czytaj więcej w Money.pl
Siedzą w celi, bo chciały przegonić Putina Do sądzonych w Moskwie za chuligaństwo w cerkwi członkiń zespołu Pussy Riot dwukrotnie wzywano dzisiaj pogotowie ratunkowe
Jest śledztwo ws. znieważenia Ukrainek W ramach postępowania sprawdzającego zwrócono się do rozgłośni o udostępnienie zapisu całej audycji.
Sądzili się o wygraną w totka. Jest wyrok Sąd Najwyższy w Lizbonie zadecydował o podziale po połowie kwoty 15 mln euro, wygranej w totolotka przez parę z portugalskiego miasta Barcelos. y.
Tagi: michael jackson, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz