Notowania

samolot
30.06.2009 05:41

Dziecko przeżyło katastrofę jemeńskiego Airbusa

Co najmniej jedna osoba przeżyła katastrofę. Kilkuletnie dziecko ratownicy wyłowili z oceanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

[aktualizacja: 12:35]

Na pokładzie samolotu, który rozbił się nieopodal archipelagu Komorów, znajdowały się 153 osoby, w tym 11 członków załogi. Według pierwszych informacji większość pasażerów stanowili Francuzi i obywatele Komorów. Trwa poszukiwanie wraku maszyny. W akcji biorą udział między innymi dwa francuskie samoloty wojskowe i francuski statek.

Pasażerowie odbywali lot z Paryża do stolicy Komorów, Moroni, z międzylądowaniem w Sanie, stolicy Jemenu. Stamtąd wylecieli Airbusem A310 należącym do jemeńskich linii lotniczych Yemenia Air. Maszyna zniknęła z radarów kilka kilometrów od planowanego miejsca lądowania. Według BBC panowały wtedy trudne warunki atmosferyczne, wiał silny wiatr.

To kolejna katastrofa Airbusa w tym miesiącu.1 czerwca na Pacyfiku w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach rozbiła się maszyna linii Air France. Zginęli wszyscy pasażerowie oraz załoga - łącznie 228 osób.

Komory rozciągają się na trzech wyspach, położonych w Kanale Mozambickim, między Madagaskarem a kontynentem afrykańskim.

* [ Po katastrofie airbusa. Koniec poszukiwań ]( http://news.money.pl/artykul/po;katastrofie;airbusa;koniec;poszukiwan,184,0,485816.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: samolot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz