Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Eksplozja pod Damaszkiem. 15 zabitych

0
Podziel się

Szacuje się, że od początku konfliktu w Syrii, który z pokojowych demonstracji przerodził się w wojnę domową, zginęło ponad 100 tys. osób.

Eksplozja pod Damaszkiem. 15 zabitych
(AP/FOTOLINK/East News)
bErwOmKt

Co najmniej 15 osób zginęło, a ponad 30 odniosło obrażenia na skutek eksplozji samochodu pułapki na przystanku autobusowym na południowo-zachodnich przedmieściach Damaszku - podała we wtorek syryjska telewizja państwowa.

Telewizja poinformowała, że zginęli sami cywile. Według opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka wśród ofiar śmiertelnych zamachu w dzielnicy Es-Sumarija jest dziewięciu cywilów, w tym dwoje dzieci, oraz sześciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

_ - Bilans ofiar prawdopodobnie wzrośnie, bo część rannych jest w stanie krytycznym _ - zaznaczyło Obserwatorium w komunikacie.

bErwOmKv

Jak dotąd nikt nie przyznał się do zamachu, agencja Reuters przypomina jednak, że zamachy samobójcze to taktyka stosowana często przez rebeliantów walczących z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Przystanek autobusowy w Es-Sumarii to jeden z głównych punktów przesiadkowych na trasach z i do Damaszku.

Szacuje się, że od początku konfliktu w Syrii, który z pokojowych demonstracji przerodził się w wojnę domową, zginęło ponad 100 tys. osób, a ponad dwa miliony musiały uciekać z kraju.

Czytaj więcej w Money.pl

bErwOmKB
bErwOmKW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)