Notowania

epidemia ebola
12.08.2014 14:57

Epidemia Ebola w Chinach? Wprowadzono kwarantannę ośmiu osób

Jak podają chińskie media, to siedmiu lekarzy i pielęgniarka, którzy opiekowali się pacjentami zakażonymi wirusem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na razie nie poinformowano, czy kwarantanna ma charakter prewencyjny czy też u któregoś z członków personelu medycznego już zaobserwowano symptomy mogące świadczyć o zakażeniu.

Kwarantannie poddano też 24 pielęgniarki, głównie pracujące w szpitalu wojskowym w stolicy Sierra Leone. Do trzech państw afrykańskich najbardziej zagrożonych epidemią Chiny wysłały 80 ton pomocy medycznej oraz trzy zespoły lekarzy i epidemiologów.

Na całym świecie zaostrzono kontrole na lotniskach, a część państw afrykańskich zdecydowało się zawiesić bezpośrednie połączenia lotnicze z miastami w Gwinei, Liberii i Sierra Leone. Liczba osób, które zmarły w wyniku zakażenia wirusem w tych trzech państwach, przekroczyła 1000.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak uchronić się przed zakażeniem Ebolą? osobę chorą łatwo rozpoznać, gorzej z identyfikacją osób zakażonych ale jeszcze bez widocznych objawów - przyznaje prof. Andrzej Zieliński z PZH.
Zarażony Ebolą trafił do szpitala w USA Kent Brantly, który pomagał w opanowaniu epidemii gorączki krwotocznej w Liberii, został przetransportowany do USA samolotem sanitarnym.
Mali boi się wirusa Ebola. Akcja na lotniskach Lekarze podejrzewają, że gorączka krwotoczna Ebola pojawiła się w Liberii i Sierra Leone. Oba te kraje, podobnie jak Mali, graniczą z Gwineą; to właśnie w Gwinei na tę chorobę zmarło co najmniej 86 osób.
Tagi: epidemia ebola, ebola, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz