Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Epresowe tempo kanonizacji Jana Pawła II

Watykańska kongregacja musi wybrać wystarczająco przekonujący, domniemany cud.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Draper/public domain)

W rekordowo krótkim czasie może dojść do kanonizacji Jana Pawła II. Powiedział to włoskiej agencji ANSA prefekt kongregacji spraw kanonizacyjnych, włoski kardynał Angelo Amato.

Kardynał Amato ujawnił, że kongregacja otrzymuje już dziś _ z całego świata sygnały o doznanych wielkich łaskach _ za wstawiennictwem Jana Pawła II.

Postulacja będzie musiała wybrać spośród nich taki przypadek, który będzie miał największe szanse na to, aby - jako domniemany cud - uzyskać aprobatę Watykanu, to jest komisji lekarzy, teologów i kardynałów. Tak jak do beatyfikacji, tak też do kanonizacji wymagany jest cud.

Jak przyznał kardynał Amato, nie będzie o to trudno. Już w dniu ogłoszenia dekretu o uznaniu cudu niezbędnego do beatyfikacji papieża Polaka, 14 stycznia tego roku, postulator jego procesu ksiądz Sławomir Oder, także zaapelował o modlitwy w tej intencji, by jak najszybciej Jan Paweł II mógł zostać ogłoszony świętym. Teraz z ust kardynała prefekta wiemy, że i tej sprawie zostanie nadana błyskawiczna ścieżka.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t97742.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/beatyfikacja;jana;pawla;ii;sa;jeszcze;bilety,81,0,785233.html) Beatyfikacja Jana Pawła II. Są jeszcze bilety Ceny zaczynają się od kilkuset złotych i dochodzą nawet do 3,5 tysiąca złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t128771.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sprzedawal;falszywe;bilety;na;beatyfikacje,55,0,796215.html) Sprzedawał fałszywe bilety na beatyfikację Oszust rozprowadzał bilety na uroczystość przez stronę internetową zarejestrowana w USA. Ujęła go włoska policja koło Rzymu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t128771.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/pkp;szykuje;dwa;pociagi;na;beatyfikacje,28,0,789788.html) PKP szykuje dwa pociągi na beatyfikację Pociągi będą wynajęte dwóm organizacjom, które zajmą się też sprzedażą biletów.
Tagi: beatyfikacja jana pawła ii, kanonizacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz