Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Eutanazja. Nie było kategorycznego "nie"

0
Podziel się:

To bezprecedensowa sprawa w Wielkiej Brytanii. Są Najwyższy rozpatrzy wniosek o pomoc w popełnieniu samobójstwa.

Eutanazja. Nie było kategorycznego "nie"
(thelinke/iStockphoto)

Sparaliżowany Brytyjczyk uzyskał prawo do rozpatrzenia wniosku o eutanazję. Zdecydował o tym sąd najwyższy w Londynie.

58-letni Tony Nicklinson cierpi na tak zwany syndrom zamknięcia. Wszystko widzi, słyszy i rozumie, jest w pełni przytomny, rusza tylko głową i oczami. Jest w pełni sparaliżowany.

Chce zakończyć swoje życie i potrzebuje czyjejś pomocy. Pragnie jednak, by jego wspomagane samobójstwo było zgodne z prawem. Sąd najwyższy zgodził się na rozpatrzenie wniosku. - _ Jesteśmy bardzo zadowoleni, to dla nas bardzo dobra wiadomość _ - powiedziała BBC żona Tonnyego, Jane.

Odczytała jednocześnie oświadczenie męża, które napisał za pomocą specjalnej tablicy i komputera. - _ Cieszę się, że sprawa trafi do sądu. Medycyną XXI wieku nie może rządzić podejście do śmierci jakie obowiązywało w wieku XX _ - napisał.

Sprawa wzbudza poważne kontrowersje, zdaniem wielu środowisk życie ludzkie jest nienaruszalne, inni twierdzą, że ludzie powinni mieć prawo do pomocy w zakończeniu życia bez prawnej konsekwencji dla kogokolwiek.

Czytaj więcej o medycynie
Chcą dopuścić eutanazję i podali jej zasady Na Litwie dokonywanie jej jest zakazane, ale pacjenci mają prawo odmówić poddania się niektórym zabiegom czy procesowi leczenia.
Przełom w leczeniu chorób płuc w Polsce Do tej pory polscy pacjenci cierpiący na tę genetyczną chorobę byli leczeni w Wiedniu.
Usunęli fragment kręgosłupa przez usta Nowatorską operację równoczesnego usunięcia fragmentu kręgu szyjnego przez jamę ustną oraz stabilizacji kręgosłupa przeprowadził zespół neurochirurgów ze Szpitala św. Rafała w Krakowie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)