Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Kaczyński
02.09.2012 12:42

Expose Kaczyńskiego. Ratuje Polskę czy walczy o przetrwanie?

- Polska się zwija - grzmiał dzisiaj prezes PiS. I przedstawił własne propozycje zmian.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński przedstawił dziś propozycje dotyczące najważniejszych problemów kraju - od spraw społecznych, przez opiekę zdrowotną, system emerytalny, podatkowy, edukację, aż po gospodarkę.

Aktualizacja godz. 14.15

Rząd nie rozwiązuje największych problemów Polski - mówił Jarosław Kaczyński. Lider Prawa i Sprawiedliwości przedstawił w Warszawie projekty ustaw dotyczące najważniejszych problemów kraju. _ - Jest kwestia naszej przyszłości. Przyszłości, czyli nowych Polaków, przyrostu naturalnego. Polska się zwija. Jeśli podliczyć emigracje i bezrobocie, brakuje nam w tej chwili 3,5 mln miejsc pracy. Brakuje milionów mieszkań, brakuje polityki prorodzinnej _ - mówił.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Źródło: IAR

Kaczyński dodał, że mamy perspektywy załamania się systemu emerytalnego, a do tego obniżenie bezpieczeństwa publicznego, problemy z korupcją i nadużyciami. Prezes PiS stwierdził, że w takiej sytuacji jego ugrupowanie nie może zachowywać się jak opozycja i jedynie recenzować działania rządu, ale też musi przedstawić swoje propozycje zmian.

_ - Propozycje PiS dotyczą tego wszystkiego, co nas dziś dotyczy, bo państwo od pięciu lat jest na stałym urlopie. W sprawie Amber Gold jak w soczewce było widać, że nie działa. Takich Amber Goldów w innych dziedzinach życia jest więcej. Trzeba to zmienić i pokazać, że jest alternatywa _ - komentował Hofman.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ADAMA HOFMANA:

Źródło: IAR

Dla eurodeputowanego PO Jacka Protasiewicza, wystąpienie prezesa Kaczyńskiego to nie tyle alternatywa wobec obecnie rządzących, a wyścig o prawicowego wyborcę z partią Zbigniewa Ziobro. Traktuję to jako spektakl medialny - powiedział Protasiewicz.

_ - Jarosław Kaczyński najbardziej się obawia tego, że wyrośnie mu młody konkurent, który zdobędzie 5, może 10 procent poparcia. Kosztem Prawa i Sprawiedliwości będzie robił wszystko przez najbliższe lata, żeby wygrać wyścig o względy prawicy, prawicowego wyborcy i względy np. takich wpływowych ludzi jak dyrektor Radia Maryja. On się nie ściga o realną władzę z rządem, z premierem Tuskiem. On walczy o przetrwanie ze Zbigniewem Ziobro _ - uważa Protasiewicz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JACKA PROTASIEWICZA:

Źródło: IAR

Przypomina mi to groteskę - mówi z kolei o wystąpieniu byłego szefa lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem, Jarosław Kaczyński nie ma szans na powrót do władzy.

_ - Fikcyjne expose, w fikcyjnym Sejmie, z fikcyjnej mównicy. Istotą i rolą opozycji jest uzyskać takie poparcie, aby można było przedstawić prawdziwe expose, w prawdziwym Sejmie, z prawdziwej mównicy i wygrać wybory _- mówił Ziobro.

_ - Jarosław Kaczyński przegrywa, póki co, wszystkie wybory. Jest to też wyraz jego braku wiary, jak sądzę, w to, że kiedykolwiek będzie mógł wygłosić prawdziwe expose. Solidarna Polska jest po to, żeby w przyszłości lider opozycji mógł wygłaszać expose tam, gdzie jest miejsce na expose, a nie w biurze partii politycznej - dodał. _

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ZBIGNIEWA ZIOBRO:

Źródło: IAR

Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota nie spodziewa sie niczego konkretnego, poza atakiem na politycznych przeciwników. Mam prywatną teorię na ten temat: - mówi polityk.

_ - Parabanki, paraexpose parapremiera - to wszystko to jest jakaś paranoja, szczerze mówiąc. Czego można się spodziewać po Jarosławie Kaczyńskim? Kilku mniej lub bardziej udanych bon motów, wymyślonych przez jego PR-owców. Prawo i Sprawiedliwość rządziło dwa lata, pokazało, co potrafi. Polacy tego powrotu nie chcą, z wyjątkiem tej grupy, która na PiS uparcie głosuje. I tyle. To jest partia, krocząca od porażki do porażki, tu się nic nie zmieni _ - powiedział Rozenek.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA ROZENKA:

Źródło: IAR

Eurodeputowany SLD Marek Siwiec uważa, że Jarosław Kaczyński próbuje wykorzystać chaos związany ze sprawą Amber Gold. Polityka niepokoi też godzina wystąpienia szefa PiS-u. Wielkie rzeczy wydarzały się w samo południe - mówi. Ale, jego zdaniem, cudu nie należy się spodziewać.

_ - Kaczyński liczy na to, że ludzie są zagubieni po aferze Amber Gold. I mają prawo być zagubieni. Nie dowiedzieli się, jak to wszystko działało. I w ten element chaosu chce wkroczyć z pomysłami, które mają zapewne walor cudu, a ich realizacja rozwiąże wszystkie nasze problemy. Ale ten cud zdarzy się wyłącznie za sprawą mówcy, czyli Jarosława Kaczyńskiego. A więc w pakiecie trzeba by przyjąć i jego pomysły, i jego samego, albo wskazaną przez niego marionetkę. To po prostu nie ma sensu _- skwitował Siwiec.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARKA SIWCA:

Źródło: IAR

Politycy Prawa i Sprawiedliwości mówią, że partia najpierw przedstawi _ pozytywny program działania _, a później - na 5-lecie rządów PO - złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności.

Czytaj więcej w Money.pl
Przed nami expose opozycji. Są pierwsze komentarze PiS ma lepszy pomysł na rządzenie Polską? Dziś przedstawi projekty ustaw, które mają to udowodnić.
Tusk zapowiada "nowe otwarcie". Czego się spodziewać? - _ Ja nie mam złudzeń. Będą jakieś okrągłe figury retoryczne _ - twierdzi Mariusz Błaszczak, szef Klubu Parlamentarnego PiS.
"Rostowski mógł popełnić przestępstwo" - _ Pod rządami Platformy Obywatelskiej dochodzi do cichej likwidacji IPN _ - oskarża Solidarna Polska.
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz