Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

FIFA potwierdza zarzuty korupcyjne - Amos Adamu zawieszony

0
Podziel się:

Dziennikarska prowokacja Sunday Timesa przynosi rezultaty.

FIFA potwierdza zarzuty korupcyjne - Amos Adamu zawieszony
(PAP/EPA)

Szef FIFA Joseph Blatter po publikacji _ Sunday Timesa _ dochodzenie dotyczące próby korupcji w procesie przyznawania praw organizacji mistrzostw świata w 2018 roku. Dwóch prominentnych działaczy futbolowej centrali zostało poddanych dziennikarskiej prowokacji, w trakcie której oferowali poparcie jednej z kandydatur za duże sumy.

Jeden z podejrzanych o korupcje - Reynald Temarii z Tahiti, szef Konfederacji Futbolu Oceanii i wiceprezydent FIFA oświadczył, że był to _ błąd komunikacyjny _, który rzeczywiście mógł wyglądać na próbę wymuszenia łapówki. FIFA właśnie oczyściła go z zarzutów, Drugim podejrzanym jest również czlonek Komitetu Wykonawczego FIFA - Nigeryjczyk Amos Adamu. Adamu właśnie został zawieszony na trzy lata.

Głosowanie nad przyznaniem jednemu z komitetów prawa organizacji Mundialu w 2018 roku ma się odbyć w Zurychu 2 grudnia. Pojawiły się już jednak głosy, że _ afera korupcyjna _ spowoduje przesunięcie głosowania. Niezależna Komisja Etyczna FIFA ma zajmie się przypadkiem podejrzenia o korupcję w środę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t100654.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/fifa;w;rpa;zarobila;3;2;mld;dolarow,126,0,642942.html) FIFA w RPA zarobiła 3,2 mld dolarów Za tym sukcesem stoi Joseph Blatter. Tak duże zyski były możliwe m.in. dzięki zwolnieniu z podatków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t86189.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fifa;zabija;nadzieje;irlandczykow,21,0,559381.html) FIFA zabija nadzieje Irlandczyków Francja awansowała na mundial dzięki bramce strzelonej po zagraniu ręką.
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)