Notowania

sarkozy
22.03.2010 19:17

Francuzi nie chcą Sarkozy'ego

Tylko jedna trzecia wyborców chce by ponownie kandydował w wyborach na prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Tylko jedna trzecia Francuzów chce by Nicolas Sarkozy był kandydatem w wyborach prezydenckich za dwa lata. Po porażce w wyborach do samorządów regionalnych prezydent przygotowuje zmiany w rządzie.

Informacja o niewielkim poparciu Francuzów dla prezydenta Sarkozy'ego pochodzi z sondażu, przeprowadzonego przez instytut IPSOS. Ten sam sondaż wskazuje, że prawie 60 procent obywateli Francji wolałoby, by prawicę reprezentował w wyborach prezydenckich inny polityk.

Nicolas Sarkozy jest oczywiście w znacznie bardziej zdecydowany sposób popierany przez członków prawicowej partii UMP. W szeregach tej formacji 75 procent zapytywanych popiera pomysł jego ponownej kandydatury.

Przegrane przez obóz Sarkozy'ego wybory samorządowe skłoniły prezydenta do refleksji nad jego przyszłą polityką i składem rządu. Przez cały dzień w Paryżu krążą pogłoski o odejściu niektórych ministrów. Według tych pogłosek tekę ministra budżetu ma objąć Fransois Baroin. Oznaczałoby to, że Sarkozy chce _ pogodzić się _ z frakcją byłego prezydenta Chiraca.

Z rządu odszedłby natomiast minister pracy Xavier Darcos, który zapłaciłby w ten sposób za klęskę, jaką poniósł w wyborach do samorządów regionalnych.

* [ Brown i Sarkozy za nowym globalnym podatkiem ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brown;i;sarkozy;za;nowym;globalnym;podatkiem,106,0,598634.html )
* [ Sarkozy: Nie można zwlekać z reformą emerytur ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/sarkozy;nie;mozna;zwlekac;z;reforma;emerytur,38,0,587814.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: sarkozy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz