Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Groźna erupcja wulkanu San Cristobal . Trwa ewakuacja

0
Podziel się:

Na północnym zachodzie kraju wydobywa się pył i gaz.

Groźna erupcja wulkanu San Cristobal . Trwa ewakuacja

W Nikaragui trwa ewakuacja ludzi zagrożonych erupcją wulkanu. Z krateru wulkanu San Cristobal na północnym zachodzie kraju wydobywa się pył i gaz.

Władze podają, że nakazały tymczasowe opuszczenie domów trzem tysiącom osób. Do zagrożonego rejonu wysłano żołnierzy. Wulkan wybuchł w sobotę rano. Mieszkańcy mówią, że słyszeli silne eksplozje.

Zdaniem ekspertów erupcja może jeszcze potrwać; potencjalnie zagrożonych jest 20 tysięcy ludzi. San Cristobal jest najwyższym szczytem w Nikaragui - ma 1745 metrów. Leży w aktywnym sejsmicznie rejonie wybrzeża Pacyfiku.

Czytaj więcej na podobne tematy w Money.pl
Wulkan wybuchł po 100 latach. Ewakuacja Zanim wulkan wyrzucił z siebie pył i kamienie, słychać i widać było serię wybuchów - opowiadał jeden ze świadków.
Erupcje wulkaniczne mogą ochładzać klimat Naukowcy podają przykład erupcji wulkanu Pinatubo na Filipinach w 1991 r. W jej wyniku na pewien czas globalna temperatura obniżyła się o pół stopnia Celsjusza.
Wulkan planuje zadebiutować na NewConnect w czerwcu 2012 Wulkan, producent odlewów z żeliwa, planuje zadebiutować na rynku NewConnect w czerwcu 2012 r. Z oferty prywatnej spółka chce pozyskać ok. 4 mln zł, które chce przeznaczyć na inwestycje w majątek trwały.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)