Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gruzja nie jest gotowa na ustępstwa

0
Podziel się

Problemem jest chociażby społeczeństwo gruzińskie, które nie jest przygotowane, na to, żeby uznać niezależność Abhazji i Ossetti Południowej

Gruzja nie jest gotowa na ustępstwa
(shioshvili/CC/Flickr)
bErkdlGt

Gruziński minister do spraw reintegracji Paata Zakareiszwili zwracając się do mieszkańców Abchazji i Osetii Południowej - zbuntowanych gruzińskich prowincji - stwierdził, że "wszelkie problemy można rozwiązać wspólnie".

Problemem jest chociażby społeczeństwo gruzińskie, które nie jest przygotowane, na to, żeby uznać niezależność Abhazji i Ossetti Południowej, nie ma też żadnej siły politycznej, która poparłaby taką zmianę - mówi w PR24 Marek Matusiak, ekspert z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Można jednak mówić o pewnej poprawie w stosunkach rosyjsko - gruzińskich, która jest skutkiem polityki rządu Bidziny Iwaniszwilego. Utrzymuje on kurs prozachodni, ale jednocześnie zachowuje pragmatyczne związki z Rosją, mówił w PR24 Marek Matusiak:

bErkdlGv

Dziś minęła 5. rocznica wojny gruzińsko - rosyjskiej wokół Osetii Południowej. W nocy z 7 na 8 sierpnia 2008 roku wojska gruzińskie wkroczyły do separatystycznej Osetii Południowej, którą uznawały za część swego terytorium. Kilkudniowa wojna zakończyła się rozejmem. Niepodległość Osetii Południowej oprócz Rosji uznały jedynie Wenezuela, Nikaragua oraz dwa niewielkie państwa na Oceanie Spokojnym: Nauru i Tuvalu.

Czytaj więcej w Money.pl
Gruzja oskarża: Rosja łamie rozejm _ Zamiast wycofać swoje oddziały na pozycje sprzed wojny Rosja wzmocniła swe bazy wojskowe, nielegalnie rozmieściła na okupowanym terytorium swoje oddziały i broń ofensywną _ - twierdzi resort dyplomacji Gruzji.
Do Polski się mu nie śpieszyło. Ale przyjechał Prezydent Micheil Saakaszwili gdy tylko mógł, odwiedzał Warszawę, premier Bidzina Iwaniszwili przylatuje do Polski po raz pierwszy.
Rosjanie odgradzają Osetię Płd. od reszty Gruzji Rosyjskie wojsko stawia ogrodzenie na granicy administracyjnej między Osetią Płd., a pozostałą częścią Gruzji.
bErkdlGW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)