Notowania

gruzja
22.08.2008 13:20

Gruzja: Rosjanie się wycofują

Rosyjskie wojska opuściły strategiczne gruzińskie miasto Gori i wycofują się z jego okolic.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rosyjskie wojska opuściły strategiczne gruzińskie miasto Gori i wycofują się z jego okolic - oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Gruzji Aleksander Lomaja.

Wcześniej mówił, że armia rosyjska obiecała wycofać się z Gori do godz. 17.00 (godz. 15.00 czasu polskiego) w piątek.

Lomaja powoływał się na generała Wiaczesława Borisowa, dowódcę wojsk rosyjskich w regionie.

Lomaja nie wyjaśnił, czy siły rosyjskie usunęły posterunki wojskowe z głównej drogi krajowej wschód-zachód koło Gori. Dodał, że po południu spotka się z przedstawicielami rosyjskiej armii, żeby ustalić, gdzie staną posterunki w ramach strefy buforowej wokół Osetii Południowej.

Moskwa zobowiązała się do wycofania swoich sił z Gruzji - poza Osetią Płd. i strefą buforową - do piątku wieczorem. Szef rosyjskiego MSZ zapowiedział w czwartek, że Rosja zachowa w strefie buforowej 500 żołnierzy.

Zapewnienie o wycofaniu wojsk złożył wiceszef sztabu generalnego rosyjskiej armii generał Anatolij Nogowicyn.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Osetia Płd. do Rosji: Uznajcie nas! ]( http://news.money.pl/artykul/osetia;pld;do;rosji;uznajcie;nas,116,0,363380.html )
* [ Gruzini szykują się do przejęcia Gori ]( http://news.money.pl/artykul/gruzini;szykuja;sie;do;przejecia;gori,69,0,363333.html )
* [ Rosjanie nie wycofają się z Osetii Południowej ]( http://news.money.pl/artykul/rosjanie;nie;wycofaja;sie;z;osetii;poludniowej,124,0,363132.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie www! ]( http://www.money.pl/webmaster )

Generał Nogowicyn poinformował, że wzmocnione rosyjskie tak zwane _ siły pokojowe _ pełnią służbę _ w swojej strefie odpowiedzialności _ i na administracyjnej granicy Gruzji i Osetii Południowej wystawiły 18 stałych posterunków kontrolnych. Według zastępcy szefa sztabu generalnego _ dodatkowe środki _ mają pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa w regionie konfliktu.

Tymczasem rosyjskie wojska okopują się w punkcie kontrolnym na głównej drodze przy czarnomorskim porcie gruzińskim Poti - poinformował fotoreporter agencji Reutera.

Fotoreporter widział około 30 rosyjskich żołnierzy i cztery transportery opancerzone przy punkcie kontrolnym na drodze prowadzącej do miasta Senaki. Jak powiedział, żołnierze okopują się przy pomocy sprzętu budowlanego.

Tagi: gruzja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz