Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gruzja: W Tbilisi jeden ze skwerów otrzymał imię Lecha Kaczyńskiego

0
Podziel się

W jednej z dzielnic stolicy, na skwerze o powierzchni 700 mkw. stanęło dziś popiersie tragicznie zmarłego prezydenta RP.

Gruzja: W Tbilisi jeden ze skwerów otrzymał imię Lecha Kaczyńskiego
(prezydent.pl/GFDL)
bDnPMPXF

W drugą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem skwer w jednej z dzielnic stolicy Gruzji Tbilisi otrzymał imię Lecha Kaczyńskiego. Na skwerze o powierzchni 700 metrów kwadratowych odsłonięto też popiersie tragicznie zmarłego prezydenta RP.

Aktualizacja: 15.10

W uroczystości wzięli udział m.in. mer Tbilisi Gigi Uguława i ambasador Polski Urszula Doroszewska.

bDnPMPXH

Przedstawiciel miejskich władz samorządowych Zaał Samadaszwili oświadczył, że nadanie skwerowi imienia polskiego prezydenta _ to wyraz szacunku i wdzięczności dla Lecha Kaczyńskiego za poparcie, jakie okazywał on Gruzji _.

-_ Prezydent Polski zawsze był przyjacielem Gruzji i naszego narodu, w najtrudniejszych chwilach czuliśmy jego poparcie. Naród Gruzji zawsze będzie czcić jego pamięć _ - powiedział Samadaszwili.

Ambasador Doroszewska podziękowała władzom i narodowi Gruzji, zapewniając, że _ tradycyjna przyjaźń między Gruzją i Polską będzie dalej trwała _. - _ Prezydent Lech Kaczyński bardzo kochał gruziński naród i wspierał go. Po tragicznej śmierci ta przyjaźń nie skończyła się, a sprawa, którą rozpoczął Kaczyński jest kontynuowana _ - powiedziała Doroszewska.

Gruzja: Ulica Lecha i Marii Kaczyńskich

  • fot: PAP/Grzegorz Jakubowski
  • PAP/Grzegorz Jakubowski
  • PAP/Grzegorz Jakubowski
  • PAP/Grzegorz Jakubowski [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/gruzja-ulica-lecha-i-marii-kaczynskich-g24069.html)
bDnPMPXN

Lech Kaczyński jest bardzo szanowany w Gruzji m.in. za zorganizowanie przyjazdu do Tbilisi przywódców kilku państw Europy Wschodniej w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej w 2008 roku. Tragicznie zmarły prezydent RP ma już w Tbilisi swoją ulicę, która przylega do skweru również noszącego obecnie jego imię.

W Warszawie _ Wielki Projekt _

Z kolei w stolicy Polski, prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że tragicznie zmarły prezydent pozostawił po sobie ogromne dziedzictwo. Jak zaznaczył, niektórzy próbują je przedstawić tylko w perspektywie śmierci prezydenta, a to - zaznaczył - ogromnie nieporozumienie.

bDnPMPXO

Kaczyński dodał, że jego brat przez ogromną większość życia zajmował się Polską i przedstawił Polakom - mówił prezes PiS - propozycję _ racjonalnego patriotyzmu _- takiego, który nie godzi się na opresję czy zło.

Według Jarosława Kaczyńskiego, całą swoją działalnością, były prezydent walczył o silną pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej. _ Zdawał sobie sprawę, że by zrealizować ten plan potrzebna jest silna Rzeczpospolita _- mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że jego brat dbał o porządek - jako prezes NIK, prezydent Warszawy i wreszcie Polski, nie zatracając wrażliwości na zło i niesprawiedliwość. Prezes PiS podkreślił, że wspierała go w tym małżonka - Maria Kaczyńska oraz oddani współpracownicy i przyjaciele.

Jarosław Kaczyński uczestniczy w organizowanym przez Instytut Sobieskiego Kongresie _ Polska Wielki Projekt 2012 _. Spotkanie ma miejsce kilkaset metrów od Pałacu Prezydenckiego, w Centralnej Bibliotece Rolniczej. Podczas kongresu zostanie między innymi przedstawiony raport _ Katastrofa Smoleńska. Bilans dwóch lat _. Jak powiedział Jan Filip Staniłko z zarządu Instytutu, celem raportu jest przełamanie lęku przed wiedzą o tym, co mówi o nas katastrofa smoleńska.

O rocznicy katastrofy czytaj więcej w Money.pl
"Chcą zabić prawdę o tragedii smoleńskiej" _ Tak jak chciano zabić i zafałszować prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa, dzisiaj podobnie ma się prawda o katastrofie smoleńskiej _.
Delegacja rządowa w Smoleńsku, a PiS ma swoje obchody Jarosław Kaczyński zapowiedział, że naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego przez wiele godzin będą pokazywane filmy i występy.
Oddadzą wrak tupolewa, ale dopiero gdy... Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wydał specjalny komunikat na temat postępów śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.
bDnPMPXP
bDnPMPYi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)