Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Guardian" i "NYT" w sprawie Snowdena

0
Podziel się:

Brytyjski Guardian poinformował w piątek, że porozumiał się z New
York Timesem
w sprawie udostępnienia niektórych dokumentów Edwarda Snowdena.

"Guardian" i "NYT" w sprawie Snowdena
(imago stock&people/EAST NEWS)
bEUfTJxh

Brytyjski Guardian poinformował w piątek, że porozumiał się z New York Timesem w sprawie udostępnienia temu amerykańskiemu dziennikowi niektórych ujawnionych przez Edwarda Snowdena poufnych dokumentów, dotyczących inwigilacji elektronicznej.

_ Guardian _ napisał na swej stronie internetowej, że _ nawiązał partnerstwo _ z _ NYT _ w związku ze stanowiskiem rządu, W. Brytanii. Pod presją rządu, grożącego krokami prawnymi, w redakcji _ Guardiana _ zniszczono nośniki pamięci z dokumentami Snowdena, dotyczącymi brytyjskiej Rządowej Centrali Łączności (GCHQ), która jest odpowiednikiem amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).

Redaktor naczelny _ Guardiana _ Alan Rusbridger powiedział, że powiadomił brytyjskie władze, iż kopie dokumentów Snowdena zostały wysłane poza obszar podlegający brytyjskiej jurysdykcji.

bEUfTJxj

Brytyjski dziennik podkreślił, że _ w klimacie intensywnej presji ze strony rządu W. Brytanii _ postanowił _ włączyć partnera z USA do pracy nad dokumentami GCHQ udostępnionymi przez Snowdena _.

_ Guardian _ wyraził przekonanie, że partnerstwo z _ NYT _ umożliwi mu _ kontynuację ujawniania inwigilacji na masową skalę _, ponieważ dokumenty Snowdena dotyczące GCHQ będą _ poza zasięgiem rządu _ W. Brytanii. Dodano, że Snowden, były zewnętrzny współpracownika NSA, ścigany obecnie przez wymiar sprawiedliwości USA, został powiadomiony o tym partnerstwie. Snowden otrzymał czasowy azyl w Rosji.

_ NYT _ i _ Guardian _ współpracowały już, m.in. relacjonując ujawnienie przez portal WikiLeaks setek tysięcy poufnych dokumentów USA.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/m279510.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spotkanie;w;brukseli;zawazylo;na;odwolaniu;szczytu;usa-rosja,29,0,1361693.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) To spotkanie zaważyło na stosunkach z Rosją - _ Propozycje Amerykanów są niewystarczające dla osiągnięcia kompromisu _ - powiedział po spotkaniu Siergiej Riabkov.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/m278548.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/inwigilacja;w;usa;obama;rozmawial;z;komputerowymi;gigantami,8,0,1361160.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama rozmawiał z Apple i Google o... W dyskusji wzięli udział przedstawiciele Apple, Google, AT&T i jeden ze współwynalazców internetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/m202886.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;rozczarowana;odwolaniem;szczytu;obama-putin,222,0,1360094.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja rozczarowana słowami Putina Chodzi o decyzję prezydenta USA, który odwołał wizytę w Moskwie, gdzie na początku września miał się spotkać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
bEUfTJxK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)