Notowania

izrael
03.11.2009 13:09

Hamas testuje nowe rakiety

Izrael jest zaniepokojony, bo pocisk ma zasięg 60 km i może uderzyć w Tel Awiw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(andydr/CC/Flickr)

Radykalny Hamas, kontrolujący Strefę Gazy, z powodzeniem przetestował ostatnio pocisk rakietowy o zasięgu ok. 60 kilometrów, a więc mogący uderzyć w Tel Awiw.

Komisję parlamentarną poinformował o tym szef izraelskiego wywiadu wojskowego Amos Jadlin. Jego zdaniem ten pocisk rakietowy, wystrzelony przez Hamas w kierunku morza, był najprawdopodobniej produkcji irańskiej.

Izraelskie media wskazują, że w zasięgu takich pocisków rakietowych w rękach Hamasu jest m.in. międzynarodowy port lotniczy im. Ben Guriona.

W okresie poprzedzającym izraelską ofensywę w Strefie Gazy na przełomie roku radykalni Palestyńczycy wystrzelili w stronę Izraela tysiące pocisków rakietowych. Potem do takich ataków dochodziło tylko sporadycznie.

Według Jadlina Hamas nie jest obecnie zainteresowany zbrojną konfrontacją z Izraelem. Organizacja ta chce najpierw umocnić swą kontrolę w Strefie Gazy. Nie ustaje jednak przemyt broni do Strefy, przy czym członkowie Hamasu poszukują zwłaszcza pocisków rakietowych o większym zasięgu.

* [ Izrael uwolnił sześciu deputowanych Hamasu ]( http://news.money.pl/artykul/izrael;uwolnil;szesciu;deputowanych;hamasu,42,0,553258.html )
* [ Izrael zbombardował budynek w strefie Gazy ]( http://news.money.pl/artykul/izrael;zbombardowal;budynek;w;strefie;gazy,115,0,525171.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz