Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hugo Chavez nie żyje. Rządził Wenezuelą od 1999 roku

0
Podziel się:

Prezydent Wenezueli miał 58 lat, od dwóch chorował na raka.

Hugo Chavez nie żyje. Rządził Wenezuelą od 1999 roku
(PAP/EPA)

Hugo Chavez nie żyje. Prezydent Wenezueli miał 58 lat, od dwóch chorował na raka.

Już w poniedziałek rząd Wenezueli ogłosił, że u Chaveza pogłębiły się problemy z oddychaniem oraz że znowu ma on poważną infekcję dróg oddechowych. Komunikat ten wzmógł spekulacje na temat tego, że koniec 14-letnich rządów Chaveza może być bliski.

Wenezuela: Chavez z córkami przemawia do tłumu

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/wenezuela-chavez-z-corkami-przemawia-do-tlumu-g34362.html)

Dziś wiceprezydent kraju oskarżył _ historycznych wrogów _ Wenezueli o wywołanie nowotworu u prezydenta. - _ Nie mamy wątpliwości, że nadejdzie taki moment w historii, w którym będziemy mogli stworzyć naukową komisję, która ujawni, że Chavez został zaatakowany _ - podkreślił Nicolas Maduro.

_ - Historyczni wrogowie ojczyzny znaleźli słaby punkt i osłabili zdrowie naszego przywódcy _ - dodał.

10 grudnia ubiegłego roku Chavez wyjechał na Kubę, gdzie przeszedł czwartą już operację usunięcia nowotworu okolic miednicy. Prezydenta przywieziono do Caracas 18 lutego.

Chavez po raz pierwszy przyznał, że jest chory na raka, w czerwcu 2011 roku. Od tego czasu poddał się na Kubie czterokrotnie operacjom usunięcia zmian nowotworowych oraz chemoterapii i naświetlaniom. Podczas leczenia na Kubie Chavez utrzymywał w tajemnicy szczegóły dotyczące choroby.

Od grudniowego wyjazdu na Kubę nie pokazywał się publicznie. W połowie lutego opublikowano jego zdjęcia z córkami.

Czytaj więcej w Money.pl
Hugo Chavez walczy o życie. Rak powraca 10 grudnia ubiegłego roku Chavez wyjechał na Kubę, gdzie przeszedł czwartą już operację usunięcia nowotworu okolic miednicy.
Chavez walczy o życie, ale nadal rządzi Od 10 dni przebywa w szpitalu wojskowym w Caracas, walczy o życie i zdrowie - poinformował w dzisiaj wiceprezydent Nicolas Maduro.
Oto jak witali ukochanego prezydenta Prezydent Hugo Chavez ma się dobrze i jest szczęśliwy z powrotu do kraju - oświadczył wiceprezydent Nicolas Maduro.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)