Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Igrzyska w Soczi. Władze masowo mordują psy i koty

0
Podziel się:

Wałęsające się po ulicach psy i koty są zabijane nocami przy cichym przyzwoleniu władz.

Igrzyska w Soczi. Władze masowo mordują psy i koty
(born1945/cc/Flickr)

W centrum Moskwy zatrzymano obrońcę praw zwierząt, który z dwoma jeszcze działaczami protestował przeciwko zabijaniu w Soczi bezdomnych psów.

Trzech działaczy w pobliżu Placu Czerwonego rozwinęło transparent z napisem _ Krwawa olimpiada _ z wizerunkiem zakrwawionego szczeniaka. Podszedł do nich policjant, wyrwał im z rąk transparent i aresztował jednego. Dwaj pozostali uciekli.

W kwietniu ubiegłego roku władze Soczi zaoferowały ponad 1,7 mln rubli (ok. 152 tys. zł) dla firmy, która podejmie się zabicia dwóch tysięcy bezdomnych psów i kotów w Soczi w latach 2013-2015. Rzecznik ratusza tłumaczył wówczas, że decyzja ta jest podyktowana troską o bezpieczeństwo zagranicznych gości przybywających na olimpiadę oraz chęcią poprawienia wizerunku miasta.

Plany te wywołały jednak oburzenie opinii międzynarodowej i obrońców praw zwierząt, więc oficjalnie się z nich wycofano. Jednak wbrew oficjalnej rezygnacji z zabicia ponad 2000 bezpańskich psów i kotów przed igrzyskami olimpijskimi w Soczi, władze miasta po cichu wynajęły do tego zadania prywatną firmę.

Wałęsające się po ulicach psy i koty są zabijane nocami przy cichym przyzwoleniu władz. Doniesienia te potwierdziła kilka dni temu amerykańska stacja telewizyjna ABC News.

W Soczi jest bardzo dużo bezdomnych psów i kotów. Sterylizacja zwierząt domowych wiąże się w Rosji z dużym wydatkiem i dlatego nie jest powszechnie stosowana. Wielu właścicieli szybko nudzi się też swoimi pupilami i porzuca je np. w okolicach parków.

Czytaj więcej w Money.pl
Igrzyska w Soczi. Nie uwierzysz, czego tam brakuje Brak wieszaków w szafach i znikające... przystanki autobusowe - to najciekawsze tematy rozmów zagranicznych dziennikarzy przed rozpoczęciem zawodów.
Zdobędziemy tylko cztery medale w Soczi Dwukrotnie na podium - na najwyższym i najniższym stopniu - miałaby stanąć biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk.
Rosyjska telewizja cenzuruje relację z Soczi Awarię mechanizmu, który zablokował przekształcenie jednego z płatków śniegu w kółko olimpijskie obejrzały miliony telewidzów na całym świecie. Ale nie w Rosji
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)