Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: Zmarła ofiara brutalnego gwałtu. Premier podejmie działania

0
Podziel się

Premier Indii Manmohan Singh wyraził w sobotę głęboki smutek po
śmierci ofiary brutalnego gwałtu w New Delhi i zobowiązał się do podjęcia konkretnych działań.

Indie: Zmarła ofiara brutalnego gwałtu. Premier podejmie działania
(Peter Richmond/CC BY 2.0/Flickr)
bCYNMUEl

Premier Indii Manmohan Singh wyraził głęboki smutek po śmierci ofiary brutalnego gwałtu w New Delhi i zobowiązał się do podjęcia konkretnych działań w związku ze zdarzeniem.

Jak napisał w swym oświadczeniu, sprawa zgwałconej kobiety wytworzyła _ emocje i energię _ pośród młodych obywateli Indii, dążących do zmian w społeczeństwie.

_ - Byłoby to prawdziwym hołdem dla jej pamięci, jeśli bylibyśmy w stanie przekuć te emocje i energię na konstruktywne działania _ - oświadczył szef indyjskiego rządu.

23-letnia studentka z Indii zmarła w nocy z piątku na sobotę w szpitalu w Singapurze. W ciężkim stanie trafiła tam w czwartek. Wcześniej przeszła trzy operacje w Delhi.

bCYNMUEn

16 grudnia w autobusie w New Delhi sześciu mężczyzn napadło na nią, gdy wraz z kolegą wracała z kina. Przez godzinę była gwałcona, a następnie została pobita i wyrzucona z jadącego pojazdu.

Wszyscy domniemani gwałciciele zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Według policji w chwili ataku byli oni pijani.

Atak wywołał falę protestów w całym kraju. Ich uczestnicy, głównie studenci, domagają się większej ochrony dla kobiet i poważniejszego traktowania przez policję i sądy zgłoszeń dotyczących gwałtów i napaści seksualnych.

bCYNMUEO
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)