Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Inwigilacja dziennikarzy pod lupą sejmowej speckomisji

0
Podziel się

Krasoń: Za rządów PiS nadużywano technik operacyjnych.

Inwigilacja dziennikarzy pod lupą sejmowej speckomisji
(PAP/Tomasz Gzell)
bDImPlyt

Sejmowa komisja do spraw służb specjalnych zajmuje się sprawą inwigilacji przez ABW, CBA i policję w latach 2005-2007 dziesięciorga dziennikarzy. Za rządów Prawa i Sprawiedliwości służby zbierały dane na temat rozmów telefonicznych, między innymi Moniki Olejnik, Cezarego Gmyza, Romana Osicy, Wojciecha Czuchnowskiego, Bertolda Kittela i Bogdana Wróblewskiego.

Przewodniczący komisji Janusz Krasoń z SLD powiedział, że chodzi przede wszystkim o informację szefów służb specjalnych i ministra spraw wewnętrznych na temat stosowania wobec dziennikarzy technik operacyjnych.

Krasoń przypomniał, że na początku kadencji Sejmu, komisja opiniowała raporty szefów poszczególnych służb. Jak powiedział, wynikało z nich, że w latach 2005-2007 nadużywano technik operacyjnych.

bDImPlyv

POSŁUCHAJ JANUSZA KRASONIA:

Janusz Krasoń zamierza zaproponować komisji, by wsparła poszkodowanych dziennikarzy, aby mogli zapoznać się z tajnymi aktami w ich sprawie.

Z kolei, Jarosław Zieliński z PiS-u chce, by komisja zbadała także działalność służb specjalnych za rządów SLD i Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem, służby pobierały bilingi za rządów Sojuszu i pobierają teraz.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO:

Sekretarz kolegium do spraw służb specjalnych Jacek Cichocki zapewnił, że za rządów koalicji PO-PSL nikt dziennikarzy nie inwigiluje.

bDImPlyB

POSŁUCHAJ JACKA CICHOCKIEGO:

Poza Jackiem Cichockim, na posiedzenie komisji przyszli też: szef CBA Paweł Wojtunik, szefa ABW Bogdan Święczkowski oraz minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t112406.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;podsluchy;to;efekt;manii;przesladowczych;pis,116,0,689012.html) Tusk: Podsłuchy to efekt manii prześladowczych PiS Specsłużby inwigilowały dziennikarzy za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyński: To bajki i nienawiść pewnych środowisk.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t84171.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prokuratura;zbada;sprawe;podsluchiwania;dziennikarzy,180,0,547764.html) Prokuratura zbada sprawę podsłuchiwania dziennikarzy Śledztwo zapowiada prokurator krajowy Edward Zalewski. Opozycja chce odwołań w ABW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szefowie;abw;i;cba;z;czasow;pis;stana;przed;sadem,103,0,691047.html) Szefowie ABW i CBA z czasów PiS staną przed sądem? Pozew złożyć mają inwigilowani przez służby dziennikarze.
bDImPlyW
KOMENTARZE
(0)