Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
iran
02.05.2011 15:26

Iran: Brak już powodów do obecności USA

Amerykanów potępił także palestyński Hamas. Z kolei zadowolenie z powodu zabicia szefa Al-Kaidy wyraził Irak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(_Skender_ /CC/Flickr)

Iran liczy, że Amerykanie znikną z Bliskiego Wschodu. Jednoznacznie USA potępił palestyński Hamas. Z kolei zadowolenie z powodu zabicia szefa Al-Kaidy wyraził Irak.

aktualizacja: 15:50

Iran oświadczył, że po śmierci Osamy bin Ladena USA i ich sojusznicy nie mogą już usprawiedliwiać rozmieszczania sił na Bliskim Wschodzie pod pretekstem walki z terroryzmem. Władze w Teheranie wyraziły jednocześnie nadzieję, że _ to wydarzenie pomoże w zaprowadzeniu pokoju i bezpieczeństwa w regionie _. _ Iran zdecydowanie potępia terroryzm wszędzie na całym świecie _ - zaznaczył w rozmowie z anglojęzyczną telewizją Press rzecznik irańskiego MSZ Ramin Mehmanparast.

Tymczasem szef rządu Hamasu potępił operację amerykańskich sił specjalnych, w wyniku której zginął szef Al-Kaidy Osama bin Laden. Z kolei premier Strefy Gazy z ramienia radykalnego Hamasu Ismail Hanija nazwał bin Ladena męczennikiem. - _ Potępiamy zabicie arabskiego świętego bojownika _ i modlimy się o to, by _ jego dusza spoczywała w pokoju _ - powiedział Hanija dziennikarzom w Gazie.

- _ Jeśli wiadomość (o śmierci szefa Al-Kaidy) jest prawdziwa, uważamy, że jest to kontynuacja amerykańskiej polityki opartej na opresji i przelewie arabskiej i muzułmańskiej krwi _ - dodał premier Strefy Gazy.

Wcześniej rzecznik Autonomii Palestyńskiej, w której władzę sprawuje umiarkowany Fatah, Ghassan Chatib, ocenił, że _ pozbycie się bin Ladena jest dobre dla sprawy światowego pokoju, ale co ważniejsze, jest to pokonanie metody przemocy stosowanej przez bin Ladena i innych na świecie _. Hamas wielokrotnie powtarzał, że nie ma powiązań z Al-Kaidą, a jego walka skierowana jest wyłącznie przeciwko Izraelowi, a nie Zachodowi.

Minister spraw zagranicznych Iraku Hosziar Mahmud Zebari powiedział agencji AFP, że _ cieszy się _ z doniesień o zabiciu szefa Al-Kaidy. - _ Jak wiele narodów na świecie jesteśmy zadowoleni, widząc koniec jego sposobu myślenia i jego skrzywionej ideologii _ - oświadczył szef irackiej dyplomacji. -_ Irakijczycy wiele wycierpieli z powodu tego człowieka i jego organizacji terrorystycznej. Tysiące Irakijczyków zginęło z powodu jego ideologii _ - podkreślił. W jego ocenie, _ jeśli Al-Kaida nie zniknie jako taka, to zabicie bin Ladena jest znaczącym ciosem dla jego organizacji _.

Iracka filia Al-Kaidy, Islamskie Państwo w Iraku (ISI), przyznała się do wielu spektakularnych zamachów bombowych w Bagdadzie i na terenie całego Iraku w ostatnich latach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t138558.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ekstremisci;wsciekli;zyskali;meczennika,151,0,821911.html) Ekstremiści wściekli. Zyskali męczennika Od niedowierzania po wściekłość - tak na internetowych stronach fundamentalistów na wieść o zabiciu Osamy Bin Ladena reagują internauci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t46401.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/abw;czujne;ale;uspokaja;polakow,100,0,821860.html) ABW czujne, ale uspokaja Polaków W naszym kraju utrzymano najniższy, zielony poziom zagrożenia atakami terrorystycznymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t47243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obudzilismy;sie;w;bezpieczniejszym;swiecie,215,0,821719.html) "Obudziliśmy się w bezpieczniejszym świecie" Zdaniem Jerzego Buzka śmierć Bin Ladena jest ważnym krokiem w celu pokonania Al-Kaidy.
Tagi: iran, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz