Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Islamiści w Rosji. Prezydent Putin ostrzega

0
Podziel się:

Putin wezwał duchownych, by pomagali w społecznej adaptacji muzułmańskich imigrantów.

Islamiści w Rosji. Prezydent Putin ostrzega
(AP/FOTOLINK/East News)

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał rosyjskich duchownych muzułmańskich, by przeciwstawiali się próbom wykorzystywania islamu do celów politycznych.

_ - Dziś w świecie mamy do czynienia z aktywnym, bynajmniej nie zawsze pozytywnym procesem różnokierunkowego upolityczniania religii, w tym również islamu. W tych warunkach dla władz i rosyjskiej społeczności muzułmańskiej powstają nowe problemy i zadania. Rozwiązywać je można tylko wspólnie _ - powiedział Putin na spotkaniu z islamskimi duchownymi w Ufie. Miasto to jest stolicą Republiki Baszkirii na południowym wschodzie europejskiej części Federacji Rosyjskiej.

_ - Niektóre siły polityczne wykorzystują islam, a dokładniej jego radykalne nurty - należy dodać, historycznie niecharakterystyczne dla rosyjskich muzułmanów - w celu osłabienia naszego państwa: dla stworzenia na rosyjskim terytorium stref kierowanych z zewnątrz konfliktów, wprowadzania podziałów między różnymi grupami etnicznymi wewnątrz samej społeczności muzułmańskiej, dla rozniecania nastrojów separatystycznych w regionach _ - zaznaczył rosyjski prezydent.

Ufa leży około 1000 kilometrów na północny wschód od Wołgogradu, gdzie w poniedziałek domniemana islamska terrorystka samobójczyni zdetonowała bombę w autobusie komunikacji miejskiej, zabijając sześcioro młodych ludzi w wieku od 17 do 29 lat.

Putin wezwał duchownych, by pomagali w społecznej adaptacji muzułmańskich imigrantów przybywających do Rosji w poszukiwaniu pracy i w ten sposób chronili ich przed wpływami radykałów. _ Powinni oni słyszeć wasz głos, odczuwać wasze zainteresowanie. - W przeciwnym razie staną się obiektem propagandy różnych struktur fundamentalistycznych _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)