Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Islamiści z północy kraju zabili siedmioro zakładników

0
Podziel się:

Islamiści z nigeryjskiej organizacji Ansaru poinformowali dzisiaj, że zabili siedmioro obcokrajowców, których uprowadzili na północy kraju.

Islamiści z północy kraju zabili siedmioro zakładników
(Polaris Images/East News)

Islamiści z nigeryjskiej organizacji Ansaru poinformowali dzisiaj, że zabili siedmioro obcokrajowców, których uprowadzili na północy kraju - wynika z zamieszczonego przez nich w internecie komunikatu, do którego załączono zdjęcia ofiar.

Zakładnicy zostali uprowadzeni w lutym z kwater libańskiej firmy budowlanej Setraco. Byli wśród nich obywatele Libanu, W.Brytanii, Grecji, Włoch i Filipin. Uzbrojeni napastnicy zaatakowali wówczas kwatery firmy w mieście Jamare w stanie Bauchi na północy Nigerii, zastrzelili strażnika i porwali siedmioro zakładników, pięciu mężczyzn i dwie kobiety.

W komunikacie wydanym dzisiaj islamiści twierdzą, że zabili zakładników, gdy w stanie Bauchi zauważono brytyjskie samoloty wojskowe. Zapowiadają opublikowanie nagrania wideo z egzekucji.

W północnej Nigerii, zamieszkanej w większości przez muzułmanów, napaści, zamachów i porwań dokonują w większości islamiści z radykalnej sekty Boko Haram, która chce utworzyć w całej Nigerii islamistyczne państwo. Ugrupowanie Ansaru, którego pełna nazwa oznacza _ front ochrony muzułmanów w czarnej Afryce _, jest luźno powiązana z Boko Haram.

Islamiści z Boko Haram w ubiegłym miesiącu w Kamerunie uprowadzili siedmioro Francuzów, w tym czworo dzieci. Ostrzegli, że zabiją zakładników, jeśli władze Kamerunu i Nigerii nie uwolnią islamskich bojowników przebywających w więzieniach.

Czytaj więcej w Money.pl
Talibowie dokonali egzekucji na żołnierzach Islamiści zabili co najmniej 17 afgańskich żołnierzy, których wcześniej złapali w zasadzce w raczej spokojnej prowincji Badachszan w północno-wschodnim Afganistanie.
Egzekucja w Chinach. Na oczach widzów W drodze na egzekucję skazanym towarzyszyły kamery telewizyjne.
To koniec walk w turystycznym raju? Malezja, która jest sąsiadem Tajlandii, podjęła się roli mediatora w tym konflikcie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)