Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
karty kredytowe
03.01.2012 16:22

Izrael: Hakerzy wykradli informacje o tysiącach kart kredytowych

Hakerzy twierdzą, że wykradli dane o 400 tys. kart kredytowych, natomiast według izraelskiego banku centralnego chodzi o około 15 tys.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ssuni/iStockphoto)

Hakerzy podający się za Saudyjczyków opublikowali w internecie wykradzione informacje o kartach kredytowych tysięcy Izraelczyków - przyznały firmy wydające i obsługujące te karty.

Izraelski portal informacyjny Ynet podał, że hakerzy nazwali swój atak _ noworocznym podarkiem dla świata _ i wyrazili nadzieję, iż _ uderzy to syjonistów po kieszeni _.

Hakerzy twierdzą, że wykradli dane o 400 tys. kart kredytowych, natomiast według izraelskiego banku centralnego chodzi o około 15 tys. aktywnych kart kredytowych.

Ynet ujawnił, że informacje o kartach kredytowych pojawiły się na jednym z izraelskich portali sportowych, ale szybko je stamtąd usunięto. Natychmiast zablokowano możliwość dokonywania przez internet płatności tymi kartami. W najbliższym czasie zostaną one wymienione.

Czytaj więcej o działalności hakerów
Wielka kradzież danych z kart kredytowych Działacze ruchu Anonymous ostrzegli, że to dopiero początek świątecznych ataków.
Citigroup: Skradziono dane 360 tys. osób Firma Citigroup poinformowała, że skala majowego ataku hakerskiego była dużo większa niż pierwotnie podawano.
Tagi: karty kredytowe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz