Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna z iranem
13.02.2012 17:10

Izrael oskarża Iran. Zamachy w Delhi i Tbilisi

Izrael oskarża Iran o zamach na samochód dyplomaty. Iran stanowczo protestuje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tallicfan20 / domena publiczna)

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że to Iran i Hezbollah stoją za dzisiejszym zamachem bombowym na samochód izraelskiego ambasadora w Delhi i próbą zamachu na samochód izraelskiego dyplomaty w Tbilisi.

W mediach irańskich ambasador tego kraju w Indiach Mehdi Nabizadeh odrzucił podobne oskarżenia, nazywając je _ czystym kłamstwem _. - _ Iran potępia wszelkie ataki terrorystyczne. Stanowczo odrzucamy nieprawdziwe oceny przedstawicieli Izraela. Te oskarżenia to nieprawda, to czyste kłamstwo - tak, jak było to w przeszłości _ - powiedział ambasador agencji IRNA.

Netanjahu oświadczył, że podobne do poniedziałkowych ataki udaremniono w ostatnich miesiącach m.in. w Tajlandii i Azerbejdżanie. Za każdym z nich, według izraelskiego premiera, stał _ Iran i jego protegowany Hezbollah _. _ Iran, który stoi za tymi atakami, jest największym eksporterem terroru na świecie _ - powiedział Netanjahu w parlamencie deputowanym swej partii Likud.

Minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman oświadczył: - _ Potrafimy ustalić, kto stoi za tymi zamachami. Nie będziemy tolerować ataków na obywateli izraelskich _.

Rzecznik MSZ Izraela Jigal Palmor powiedział, że w zamachu w Delhi jedna osoba została ranna, ale nie podał żadnych szczegółów. Poinformował też, że udało się udaremnić podobny atak na samochód ambasady Izraela w Tbilisi; bombę znaleziono tam i rozbrojono.

Agencja Associated Press pisze, powołując się na przedstawicieli władz izraelskich, że celem zamachu w Delhi był samochód ambasadora Izraela. Inny rzecznik izraelskiego MSZ Paul Hirschson powiedział, że ambasador nie został ranny w zamachu w Delhi. Rzecznik indyjskiego MSZ Syed Akbaruddin powiedział, że ranni zostali kierowca i żona ambasadora. Oboje odwieziono do szpitala.

Rzecznik gruzińskiego MSZ Szota Utiaszwili poinformował, że pod limuzyną izraelskiego dyplomaty kierowca zauważył pakunek przyklejony taśmą i zaalarmował policję. W pakunku znaleziono granat. Samochód znajdował się na parkingu w odległości ok. 200 metrów od ambasady Izraela. Ambasada Izraela w Tbilisi odmówiła komentarzy.

Czytaj więcej o terroryzmie
Wybuchł rower-pułapka. 54 osoby nie żyją Ataki potępił na wspólnej konferencji z kanclerz Niemiec Angelą Merkel przebywający w Berlinie prezydent Afganistanu.
Eksplodował im sąd, ale rozpraw nie odwołali Minister bezpieczeństwa i sprawiedliwości Ivo Opstelten nazwał wybuch zamachem na holenderski wymiar sprawiedliwości.
Niemczyk: Terroryści nie mają bomby atomowej w Europie Mówi się o niej od dawna, ale islamiści ciągle nie mają dostatecznych środków.
Tagi: wojna z iranem, zamach, bomba, dyplomaci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz