Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael rozmieścił w Ejlacie baterię rakiet

0
Podziel się:

Ejlat jest często atakowany z egipskiego terytorium, z Synaju.

Izrael rozmieścił w Ejlacie baterię rakiet
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)
bEsmlYGJ

Armia izraelska rozmieściła w piątek w kurorcie Ejlat nad Morzem Czerwonym w pobliżu granicy z Egiptem baterię antyrakietową systemu Żelazna Kopuła - poinformowała rzeczniczka prasowa sił zbrojnych.

_ - Baterie antyrakietowe są rozmieszczone w wielu miejscach kraju i będą przemieszczane w zależności od zmiany sytuacji _ - dodała.

Ejlat jest często atakowany z egipskiego terytorium, z Synaju. Ataki te nasiliły w Izraelu obawy przez wzrostem aktywności islamistów przy granicy egipsko-izraelskiej po upadku prezydenta Hosniego Mubaraka na początku 2011 roku.

bEsmlYGL

Egipt, w porozumieniu z Izraelem, rozmieścił w tym tygodniu na Synaju dodatkowe siły do walki z radykalnymi ugrupowaniami.

Egipska obecność wojskowa na Synaju jest ograniczona traktatem pokojowym z Izraelem z 1979, lecz ostatnio Izrael dał zielone światło Egiptowi do rozmieszczenia na półwyspie dodatkowych sił.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/m219682.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna;w;syrii;rosja;nie;dostarczy;rakiet;do;2014;roku,123,0,1318523.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja nie dostarczy rakiet S-300 do Syrii Jaalon poinformował, że przeznaczony dla Syrii system rakietowy S-300 jeszcze nie opuścił Rosji, a jeśli tak się stanie, to Izrael będzie wiedział, co robić.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/m16332.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/assad;wita;rosyjskie;rakiety;w;syrii,119,0,1316471.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Izraelowi zagrożą rosyjskie rakiety Izrael sprawdza doniesienia o dostawie rosyjskich rakiet do walki z rebelią - pisze agencja Reutera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/m74974.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/netanjahu;nakazuje;milczenie;ws;rosyjskich;rakiet;dla;syrii,109,0,1315693.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nakazał milczenie w sprawie rakiet dla Syrii Chodzi o planowane dostarczenia do tego kraju rosyjskich przeciwlotniczych systemów rakietowych S-300.
bEsmlYHm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)