Notowania

Izrael zamyka ambasady. Boi się zamachów

Do incydentów dochodzi od niedzieli. Mogą być związane z trzecią rocznicą zabójstwa w Damaszku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pldrtbrennan/CC/Flickr)

Przedstawicielstwa dyplomatyczne Izraela w czterech krajach zostały czasowo zamknięte w związku ze wzrostem zagrożenia terrorystycznego, poinformowało izraelskie MSZ. Zaostrzono środki bezpieczeństwa we wszystkich zagranicznych placówkach państwa żydowskiego.

_ - Wokół wielu przedstawicielstw izraelskich doszło do incydentów. Uważamy, że są one zagrożone i podjęto w związku z tym odpowiednie kroki. Izraelskie władze są w kontakcie z władzami krajów _, _ gdzie znajdują się te placówk _i - głosi komunikat wydany we wtorek przez resort spraw zagranicznych.

Według izraelskiego radia publicznego, do incydentów dochodzi od niedzieli. Jak pisze agencja AP, mogą być one związane z trzecią rocznicą zabójstwa w Damaszku, z użyciem samochodu-pułapki, dowódcy zbrojnego skrzydła szyickiego Hezbollahu, Imada Mugnii. O zabójstwo to podejrzewany jest izraelski wywiad Mosad, a Hezbollah wielokrotnie groził Izraelowi odwetem.

W związku z zagrożeniami izraelska Rada Bezpieczeństwa Narodowego ostrzegła, że Izraelczycy mogą być celem ataków w Turcji, Egipcie, Gruzji, Wenezueli, Armenii, Mali, Mauretanii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Nie podano, które przedstawicielstwa izraelskie zostały czasowo zamknięte, lecz podkreślono, że znajdują się one w czterech wśród ośmiu krajów, w których Izraelczykom może grozić niebezpieczeństwo.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t98151.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izraelskie;wojsko;ostrzelalo;palestynska;lodz,48,0,629296.html) Izraelskie wojsko ostrzelało palestyńską łódź Zginęło czterech mężczyzn, których Izrael podejrzewał o przygotowywanie zamachu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t80495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/synaj;moze;stac;sie;baza;dla;terrorystow,32,0,770848.html) Synaj może stać się bazą dla terrorystów Izrael wzywa swoich obywateli do natychmiastowego opuszczenia półwyspu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t74889.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zielone;swiatlo;dla;osadnikow;w;jerozolimie,206,0,767438.html) Zielone światło dla osadników w Jerozolimie Izraelskie władze wyraziły zgodę na budowę 16 nowych mieszkań w arabskiej dzielnicy.
Tagi: zagrożenie terrorystyczne, izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz