Notowania

euro 2012 w polsce
09.05.2012 17:37

Jan Tomaszewski na celowniku parlamentarzystów PO

Koledzy z Sejmu są oburzeni wypowiedzią parlamentarzysty PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Zbraniecki/East News)

Politycy PO Jagna Marczułajtis i Zbigniew Pacelt zaapelowali do Jana Tomaszewskiego (PiS), aby zrzekł się świadczenia, które otrzymuje jako medalista olimpijski. To reakcja na słowa Tomaszewskiego, który powiedział, że wstydzi się, iż grał w reprezentacji Polski.

Aktualizacja: 20.10

_ - Głupie żądanie _ - tak Tomaszewski skomentował apel PO. - _ Mam swoje zdanie, które wypowiedziałem. Platforma szuka dziury w całym. Nie wiem, co mam odpowiedzieć na tak bzdurne zarzuty. Niedługo mi powiedzą, żebym się zrzekł obywatelstwa polskiego _ - powiedział Tomaszewski.

Wcześniej politycy PO odnieśli się do środowej wypowiedź Tomaszewskiego, który w Radiu Zet powiedział: _ Mnie jest bardzo smutno, proszę mi wierzyć, pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, kiedy ja, powiedziałem to już pół roku temu, że wstyd mi, że kiedykolwiek grałem w reprezentacji Polski i w koszulce z białym orłem, która teraz jest profanowana _.

_ - Trudno przejść obok takich słów obojętnie, zwłaszcza sportowcom-olimpijczykom. Uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich to honor i zaszczyt _ - podkreśliła Marczułajtis.

- _ Apelujemy do Jana Tomaszewskiego, że jeżeli tak bardzo mu wstyd, że jest olimpijczykiem, srebrnym medalistą (na igrzyskach w Montrealu w 1976 roku), aby może zrzekł się świadczeń, które pobiera z tego tytułu, że jest medalistą olimpijskim _ - powiedziała dziennikarzom Jagna Marczułajtis (PO), polska snowboardzistka.

Dodała, że Tomaszewski pobiera takie świadczenie od 2002 roku, co oznacza - według niej - że otrzymał w sumie około ćwierć miliona złotych. - _ Jeżeli tak mu wstyd, to niech zwróci te pieniądze do budżetu i dalej ich nie pobiera _ - stwierdziła Marczułajtis.

Tomaszewski w rozmowie z Radiem Zet krytycznie odniósł się do składu kadry, która zagra na Euro 2012. Stwierdził m.in., że nie chce, aby w reprezentacji, w koszulce z białym orłem _ grali jeden Francuz i dwóch Niemców, którzy grali już dla Francji i dla Niemiec _ i _ odbierają naszym, prawdziwym Polakom _ miejsce w reprezentacji. Powiedział też m.in., że nie będzie kibicował polskim piłkarzom na Euro 2012.

Tomaszewski, obecnie poseł PiS, jako bramkarz reprezentacji brał udział m.in. w mistrzostwach świata w RFN (1974), w których reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce. W reprezentacji Polski wystąpił również na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 (srebrny medal) oraz na mistrzostwach świata w Argentynie w 1978 r.

Na razie nie udało uzyskać się komentarza Jana Tomaszewskiego do apelu parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
_ PiS chce klapy Euro, by wrócić do władzy _ Posłowie PO odpowiadają Tomaszewskiemu: _ Gada bzdury. Chłopcy z PiS powinni zamknąć buzie i czekać na wielkie święto _.
Awantura w Sejmie. Tego nie chce zrobić rząd Z porządku obrad zostały wyrzucone dwa punkty. Posłowie grzmieli z mównicy
Tagi: euro 2012 w polsce, jan tomaszewski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz