Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janukowycz wygwizdany w parlamencie

0
Podziel się:

Początek pierwszego po wakacjach posiedzenia ukraińskiego parlamentu miał burzliwy przebieg.

Janukowycz wygwizdany w parlamencie
(Bushy moustache/public domain)

Gwizdami i okrzykami _ Hańba! _ powitali prezydenta opozycyjni deputowani Rady Najwyższej Ukrainy, na pierwszym po wakacjach posiedzeniu izby.

Uroczystą sesję, poświęconą obchodzonej w sierpniu 20. rocznicy niepodległości Ukrainy, przeprowadzono następnie bez udziału opozycji. Po przybyciu prezydenta do parlamentu posłowie bloku Nasza Ukraina-Ludowa Samoobrona, oraz Bloku byłej premier Julii Tymoszenko demonstracyjnie opuścili salę posiedzeń.

Był to protest przeciwko więzieniu przez władze oponentów politycznych. Wśród nich jest przetrzymywana od ponad miesiąca w areszcie Julia Tymoszenko oraz aresztowany w grudniu 2010 roku były minister spraw wewnętrznych w jej rządzie, Jurij Łucenko.

Ta dwójka opozycyjnych polityków sądzona jest za nadużycia, do których miało dojść w czasach, gdy sprawowali oni władzę. Tymoszenko i Łucenko odrzucają wysuwane pod ich adresem oskarżenia i twierdzą, że władze z pomocą procesów sądowych chcą wyrugować ich z polityki.

Ekipa prezydenta Janukowycza twierdzi, że sprawy byłej premier i szefa MSW nie mają związku z polityką, lecz są elementem walki z korupcją.

Czytaj więcej o ostatnich niepokojach na Ukrainie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t94074.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/artykul/afera;na;ukrainie;co;ukrywa;prezydent,196,0,898244.html) Prywatne tereny łowieckie prezydenta. Afera Wiktor Janukowycz znany jest z wystawnego stylu życia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t93595.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poslowie;z;ukrainy;glosuja;za;kolegow;wstyd;mi,99,0,775523.html) "Wstyd mi, że Polacy to widzieli" Przewodniczący parlamentu Ukrainy jest zażenowany, że posłowie głosują za kolegów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t94080.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukrainscy;przedsiebiorcy;protestuja;mimo;mrozow,158,0,727198.html) Ukraińscy przedsiębiorcy protestują. Mimo mrozów Demonstranci zarzucają premierowi Mykole Azarowowi, że chce skonfliktować ich środowisko.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)