Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Joanna Krupa w bieliźnie z Gdańska? Modelka zainwestowala w firmę Esotiq & Henderson SA

0
Podziel się:

Modelka Joanna Krupa, znana z telewizyjnego programu "Top model. Zostań modelką", została udziałowcem gdańskiej firmy Esotiq & Henderson SA i twarzą marki damskiej bielizny Esotiq.

Joanna Krupa w bieliźnie z Gdańska? Modelka zainwestowala w firmę Esotiq & Henderson SA

Producent ekskluzywnej bielizny damskiej i męskiej Esotiq & Henderson SA mający siedzibę w Gdańsku udanie zadebiutował na rynku NewConnect warszawskiej giełdy. Akcje spółki wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań o 48 proc. do 370 zł. Firma z emisji akcji pozyskała 15 mln zł. Głównymi celami spółki jest ekspansja na rynki zachodnie, w szczególności USA, Niemcy i Wielką Brytanię. W osiągnięciu tego celu niebagatelną rolę odegra nowy inwestor Joanna Krupa - powiedział Adam Skrzypek, prezes spółki. Casting "Top model. Zostań modelką" w Sopocie Gdańska spółka stawia przed sobą ambitne plany. Prognozuje, że na koniec tego roku osiągnie przychody ze sprzedaży towarów na poziomie około 72 mln zł. W kolejnym roku przychody mają sięgnąć 90 mln zł. Zyski netto odpowiednio mają się kształtować na poziomie 4 i 6 mln zł. Wartość sprzedaży eksportowej na koniec ubiegłego roku wynosiła 4,8 mln zł. Na koniec tego roku ma wynieść 8 mln, a w 2012 aż 15 mln zł. Wzrost przychodów ze sprzedaży ma zapewnić poszerzenie
asortymentu m.in. o damskie rajstopy i biżuterię. Firma posiada w Polsce ponad 30 własnych salonów i około 70 franczyzowych, oprócz tego zagraniczne salony m.in. w Austrii, Czechach, Rosji oraz Słowacji. Plany rozbudowy sieci przewidują wzrost liczby salonów o ponad 62 proc., do ok. 200. Firma jako samodzielny podmiot powstała na początku tego roku w wyniku odłączenia się od macierzystej spółki LPP. 1 stycznia została sfinalizowana umowa kupna brandów Esotiq i Henderson przez strategicznego inwestora - Mariusza Jawoszka. Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)