Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Joanna Mucha: Zakopane i Kraków będą ubiegac się o IO 2022

0
Podziel się:

Joanna Mucha zapewnia, że kandydatura Zakopanego i Krakowa może liczyć na wsparcie rządu. Ale koszta są ogromne.

Joanna Mucha: Zakopane i Kraków będą ubiegac się o IO 2022
(Reporter Poland)

Polska będzie ubiegać się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Minister sportu Joanna Mucha zapewniła w radiowej Trójce, że kandydatura Zakopanego i Krakowa może liczyć na wsparcie rządu i na pewno znajdzie się wśród kandydatów do organizacji Igrzysk za dziewięć lat. Oficjalnie polsko-słowacka kandydatura ma zostać zgłoszona do MKOL jesienią.

Organizacja Igrzysk Olimpijskich to koszt około 1,5 miliarda dolarów. Jest to znaczna kwota, ale którą można zorganizować - zapewniała minister Mucha.

_ - To jest jeszcze oczywiście wypowiedź nieoficjalna, ale co do stanowiska rządu nie mam żadnych wątpliwości. Igrzyska, bardzo skromnie licząc, kosztują około 1,5 mld dolarów. To są naprawdę ogromne kwoty. Z tym, że część jest zwracana przez MKOL, część środków jest sponsorowana przez sponsorów, więc dla rządu ten wydatek jest znacznie, znacznie mniejszy _ - tłumaczyła minister.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JOANNY MUCHY:

Źródło: IAR

Joanna Mucha tłumaczyła, że Polska nie jest w stanie sama zorganizować zimowej olimpiady, dlatego do Krakowa i Zakopanego dołączą Słowacy:

_ - Byłoby to bardzo trudne ze względu na dyscypliny alpejskie. W Polsce mogłoby być trudno zorganizować dobre miejsca do uprawiania tych sportów _ - dodała.

Za rok zimowe Igrzyska Olimpijskie zorganizuje rosyjskie Soczi, a za pięć lat Pyeongchang w Korei Południowej. Zakopane starało się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2006 roku. Wówczas MKOL wybrał Turyn.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydenci Polski, Czech i Słowacji rozmawiają o współpracy Jaromir Sokołowski, minister w Kancelarii Prezydenta mówi, że trzej przywódcy dziś i jutro będą dyskutować o możliwie najbliższej współpracy pomiędzy naszymi krajami w relacjach wzajemnych i na forum unijnym.
Mamy lepiej niż w Słowacji i na Węgrzech? Z badania wynika, że 36 proc. Polaków sytuację gospodarczą kraju ocenia jako przeciętną.
Chcą pełnego dialogu i partnerstwa z Polską Szef słowackiego MSZ zapewnił, że stosunki bilateralne z sąsiadami - Czechami, Austrią, Ukrainą, Węgrami i Polską będą oparte wzajemnym poszanowaniu interesów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)