Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
john terry
28.07.2012 21:47

John Terry z zarzutami za rasizm stanie przed sądem

Sprawa ciągnie się od jesieni zeszłego roku, kiedy Terry użył wobec innego piłkarza na boisku ostrych wulgaryzmów, wzbogaconych przymiotnikiem czarny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Julian Mason/CC BY 2.0/Flickr)

*Angielskie Stowarzyszenie Piłki Nożnej postawiło w stan oskarżenia kapitana Chelsea i byłego kapitana reprezentacji Anglii Johna Terry'ego. Sprawa ciągnie się od jesieni zeszłego roku, kiedy Terry użył wobec innego piłkarza na boisku ostrych wulgaryzmów, wzbogaconych przymiotnikiem _ czarny _. *

Dwa tygodnie temu sąd w Londynie uniewinnił Terry'ego z zarzutu inwektyw o podłożu rasistowskim. Sędzia uznał tłumaczenie jego obrońców, że tylko spontanicznie, nie myśląc, jakich użyć słów, zareagował na wcześniejszy atak słowny ze strony Antona Ferdinanda - obrońcy Queen's Park Rangers.

Terry powołał na świadków, że nie jest rasistą, swoich czarnoskórych kolegów z Chelsea. Dowiódł nawet, że wspiera organizacje pomocy dzieciom w Afryce.

Ale Stowarzyszenie Piłki Nożnej, po własnym dochodzeniu, wytoczyło mu teraz sprawę dyscyplinarną. W przeciwieństwie do sądu, który musi znaleźć bezsporne dowody winy, Football Association może o niej orzec na podstawie poszlak i jej _ wysokiego prawdopodobieństwa _.

Na początku roku Stowarzyszenie pozbawiło Johna Terry'ego opaski kapitana Anglii, właśnie na skutek tego incydentu. Sprowokowało to rezygnację ówczesnego trenera Anglii, Fabio Capello. Terry zagrał wprawdzie na Euro 2012, ale już nie jako kapitan.

Czytaj więcej w Money.pl
"Jihad Legia". Policja wyjaśnia incydent Stołeczna policja wyjaśnia incydent, do którego doszło podczas meczu Legii Warszawa z Hapoel Tel Awiw.
UEFA ukarała mistrza Polski. Za kibiców - _ Jestem przekonany, że drużyna Buducnosti przyjedzie po to, by wygrać we Wrocławiu. Czeka nas konfrontacja, z której musimy wyjść zwycięsko _- mówi trener Śląska.
Podsumowali Euro 2012. UEFA zarobiła... Rekord frekwencji na stadionie w Polsce padł podczas meczu otwarcia. Na trybunach Stadionu Narodowego zasiadło 59 tysięcy siedemdziesiąt osób
Tagi: john terry, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz