Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jurek: Będę zachęcał do reformy służby zdrowia

0
Podziel się:

Kandydat na prezydenta chce wprowadzić alternatywne ubezpieczenia.

Jurek: Będę zachęcał do reformy służby zdrowia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Prezydent powinien animować dialog między rządem i opozycją oraz nadzorować program zaplanowanych na kilkanaście lat reform stworzenia stabilnego systemu ochrony zdrowia _ - powiedział kandydat na prezydenta Prawicy RzeczypospolitejMarek Jurek. Dodał, że właśnie taki postulat chciałby realizować.

Jego zdaniem reforma służby zdrowia nie jest kwestią rewolucji, tylko kilkunastu lat poważnej pracy i to prezydent powinien być gwarantem ciągłości pracy na rzecz polepszenia sytuacji w służbie zdrowia.

Prezydent powinien zachęcać do wspólnych działań i rozmów rządu, opozycji, społeczeństwa, środowisk lekarskich, organizacji reprezentujących pacjentów - uważa polityk.

Podkreślił, że jako prezydent będzie chciał zagwarantować realizację konstytucyjnego prawa do ochrony zdrowia, która należy się każdemu Polakowi. Według niego, ważne jest stworzenie alternatywnych możliwości ubezpieczania się.

[

]( http://www.money.pl/wybory2010/ )_ - Takie rozwiązanie pozwoliłoby na to, aby każdy ubezpieczony pozostawiając część swojej składki zdrowotnej w dyspozycji państwa, mógł resztę przeznaczyć, ewentualnie dopłacając, na ubezpieczenie alternatywne w wybranej sieci przez siebie placówce _ - powiedział.

Jurek odniósł się także do przedwyborczej debaty organizowanej przez telewizję publiczną, w której udział mają wziąć kandydaci ugrupowań parlamentarnych.

_ - Zdecydowanie chcę zaprotestować przeciwko zmowie ugrupowań finansowanych przez państwo i że to ich kandydaci będą między sobą prowadzić debatę w mediach publicznych _ - oświadczył polityk. Jego zdaniem, jest to przykład _ wykluczenia _ innych kandydatów tym bardziej, że - jak podkreślił - debatę chce zorganizować telewizja publiczna.

Według Jurka, media publiczne powinny pokazywać debatę wszystkich kandydatów, a nie tylko niektórych. - _ Powinny być gwarantem równości, a nie przywilejów _ - uważa.

Jednocześnie zaapelował o przeprowadzenie serii debat z udziałem kandydatów dobranych losowo.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)