Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Ładne buzie nie przyniosły nam poparcia

0
Podziel się:

Prezes PiS nie jest zadowolony ze swojej kampanii wyborczej.

Kaczyński: Ładne buzie nie przyniosły nam poparcia
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Jarosław Kaczyński bardzo krytycznie podsumowuje swoją kampanię wyborczą w wywiadzie dla _ Newsweeka _.

Choć zapewnia, że w najbliższych latach nie zamierza rezygnować z szefostwa PiS, to przyznaje, że Zbigniew Ziobro mógłby się znaleźć wśród kandydatów na szefa partii w kolejnych wyborach.

Szef PiS twierdzi, że w jego założeniu szefowa sztabu Joanna Kluzik-Rostowska miała być jedynie twarzą kampanii, nie zaś podejmować merytoryczne decyzje. Dodaje, że to nie on zaproponował jej funkcję kierownika sztabu wyborczego, a jedynie taką propozycję zaaprobował.

_ - To nie była dobra decyzja, miała niemal od razu negatywne konsekwencje _ - mówi Jarosław Kaczyński. _ Jeśli ktoś ma ogromny urok osobisty, to powinien występować w telewizji, ale niekoniecznie podejmować decyzje organizacyjne w kampanii - _uważa.

Prezes PiS dodaje, że nie on także zdecydował o obsadzeniu Pawła Ponculjusza w roli rzecznika sztabu. _ - Było takie przeświadczenie, że ładne buzie w sztabie - a on jest przystojny - i demonstrowanie, że ja jestem niesłychanie łagodny, przyniesie nam poparcie elektoratu wielkomiejskiego. Łagodnie mówiąc, nic z tego nie wyszło _.

Jarosław Kaczyński wyjaśnia, że będąc w szoku po śmierci brata pozwolił na to, aby za niego wymyślono kampanię prezydencką. Jego zdaniem w kampanii popełniono wiele błędów, chociażby rezygnując z mówienia o katastrofie smoleńskiej. Lider PiS mówi także, że wierzy w zwycięstwo w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych i chce ponownie zostać premierem._ _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t80067.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gras;o;kaczynskim;nie;akceptuje;rzeczywistosci,72,0,681288.html) Graś o Kaczyńskim: nie akceptuje rzeczywistości Rzecznik rządu uważa, że premier PiS nie pogodził się w wynikiem wyborów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;komorowski;nie;jest;dla;mnie;partnerem,214,0,680662.html) Kaczyński: Komorowski nie jest dla mnie partnerem Prezes po _ sprawie krzyża _ zbojkotuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)