Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński obiecuje olimpiadę, Komorowski zostawi KRUS

0
Podziel się:

Prezes PiS-u obiecuje starania o igrzyska letnie w 2020 r. Z kolei kandydat PO zapowiedział utrzymanie KRUS-u, pod warunkiem, że system jest szczelny.

Kaczyński obiecuje olimpiadę, Komorowski zostawi KRUS
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

[ **

** ]( http://www.money.pl/wybory2010/ )

Prezes PiS-u obiecuje starania o * *zorganizowanie letniej olimpiady w naszym kraju w 2020 lub 2024 roku. Z kolei Bronisław Komorowskiopowiedział się za utrzymaniem KRUS, ale - jak zastrzegł - trzeba sprawdzić, czy ten system jest szczelny.

aktualizacja 14.30

_ - Nie znam ani jednego polityka, który by mówił, że należy zlikwidować KRUS, ale czym innym jest ocena jakości funkcjonowania KRUS w obecnym kształcie _ - mówił Komorowski.

Jak podkreślił, odrębność systemu KRUS jest _ efektem bardzo daleko idącego zróżnicowania poziomu zamożności i sytuacji rolników _. _ Każdy kto chce rozwiązywać problemy wsi polskiej na zasadach solidarności, także z uboższymi terenami, z ludźmi o gorszej kondycji fizycznej, musi stać na stanowisku, że odrębny system KRUS jest absolutnie konieczny do utrzymania _ - mówił kandydat PO.

W jego ocenie, trzeba chronić odrębność systemu KRUS i adresować go do osób, które rzeczywiście żyją z zajęć rolniczych i nie są ludźmi bardzo zamożnymi.

Jak zaznaczył, musi być miejsce na refleksję, czy KRUS jest wystarczająco szczelny i _ czy nie jest tak, że w sposób uproszczony mogą z niego korzystać osoby niewiele mające wspólnego z produkcją rolną _. - _ Trzeba zadać sobie pytanie, do jakiego poziomu zamożności ten system powinien być adresowany, na pewno nie do ludzi najzamożniejszych, choćby żyli z zajęć czysto rolniczych _ - przekonywał Komorowski.

Kandydat PO zapowiedział także, że jako prezydent będzie dążył do utrzymania dopłat bezpośrednich dla rolników. Jego zdaniem pomysły likwidacji dopłat bezpośrednich są w interesie Wielkiej Brytanii, ale na pewno nie Polski, bo - jak podkreślił - dopłaty są w interesie polskiej wsi i jej modernizacji.
_ - Tak jak w tej chwili w ramach debaty wyborczej bronię dopłat dla polskich rolników, tak samo jako prezydent będę zabiegał o to, aby ten system korzystny dla rolnictwa polskiego na etapie jego wolnej, ale jednak dokonującej się w sposób istotny modernizacji, był zachowany _ - oświadczył Komorowski.

Zadeklarował, że zrobi wszystko, co będzie możliwe, aby państwo polskie doceniło 150 lat pracy kółek rolniczych. Zapewnił też, że jest zdeklarowanym zwolennikiem spółdzielczości wiejskiej.

Kaczyński otrzymał poparcie od sportowców

Jarosław Kaczyński otrzymał poparcie od sportowców zrzeszonych w Towarzystwie Olimpijczyków Polskich. Kandydat PiS na prezydenta obiecał im, że będzie zabiegał o zorganizowanie letniej olimpiady w naszym kraju w 2020 lub 2024 roku.

_ - Przyrzekam, że wszystko, co będę mógł uczynić, uczynię, bo uważam, że to jest wielka rzecz, a jednocześnie taki wielki niedostatek; w dużym europejskim państwie powinna być olimpiada letnia _ - mówił Kaczyński na śniadaniu z dawnymi mistrzami.

Wśród udzielających mu poparcia znaleźli się m.in. były bramkarz reprezentacji Jan Tomaszewski, mistrz olimpijski w skoku o tyczce z Moskwy 1980 r. Władysław Kozakiewicz, bokser Jan Szczepański, dwukrotny medalista olimpijski w szermierce Ryszard Parulski, trener lekkiej atletyki Andrzej Mankiewicz i dwukrotny medalista olimpijski w kolarstwie Mieczysław Nowicki.

Kaczyński mówił, że w dziedzinie sportu trzeba mieć plan, podobnie jak trzeba mieć plan dla Polski. Zapewniał, że on i jego środowisko taki plan ma. - _ Nie można naszego kraju, który ściga Zachód, rozwijać bez planu _ - ocenił.

Sam Kaczyński opowiedział się za przyznaniem trenerom praw wynikających z Karty Nauczyciela. _ To jest bardzo dobry pomysł i trzeba w tym kierunku iść _ - oświadczył.

Polityk przyznał, że nigdy się nie spodziewał, że niektórych z obecnych na spotkaniu pozna osobiście. Wyznał, że bardzo ekscytował się w czasie swojej młodości, obserwując ich osiągnięcia.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)