Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: PiS gotowy do wyborów, a Tusk to mały kłamczuszek

0
Podziel się:

Według prezesa przed wyborami, przez kilka miesięcy, powinien funkcjonować ponadpartyjny rząd.

Kaczyński: PiS gotowy do wyborów, a Tusk to mały kłamczuszek
(Rozbicki/Reporter)
bECMjFDV

Jarosław Kaczyński, pytany czy PiS poparłoby wcześniejsze wybory powiedział, że jego partia jest gotowa do bardzo szybkich wyborów. Jak jednak dodał przed nimi, przez kilka miesięcy, powinien funkcjonować ponadpartyjny rząd.

_ - Jesteśmy gotowi nawet do bardzo szybkich wyborów, ale przedtem niech choćby 2-3 miesiące ponadpartyjnego rządu, a nie rządu tego pana, który tak bardzo się obawia utraty władzy _ - powiedział prezes PiS na konferencji prasowej w Krynicy.

Podkreślił, że w polityce w ogóle, a w polityce demokratycznej w szczególności, stosowana jest zasada ograniczonego zaufania.

bECMjFDX

_ - My uważamy, że po odrzuceniu 10 naszych poprawek, które miały, można powiedzieć, uszczelnić ordynację wyborczą, zmniejszyć niebezpieczeństwo nadużyć, po różnego rodzaju innych doświadczeniach, różnych dziwnych informacjach, np. dotyczących tego, gdzie się liczy wyniki wyborów, po tym wszystkim uważamy, że uczciwe wybory w Polsce wymagają ponadpartyjnego rządu _ - stwierdził lider PiS.

Premier Donald Tusk pytany w zeszłym tygodniu o malejącą większość koalicyjną w Sejmie powiedział, że nie sądzi, aby obecna koalicja utraciła większość w parlamencie. _ - Ale jeśli utracimy większość, to naturalną konsekwencją takiej sytuacji jest inna koalicja rządowa, albo wcześniejsze wybory. Trzeba być psychicznie zawsze gotowym na każdy scenariusz. Ja jestem _ - dodał.

Rzecznik rządu Paweł Graś doprecyzował w poniedziałek w TVP1, że premier zapewniał na posiedzeniu zarządu PO, że nie będzie walki o większość w Sejmie za wszelką cenę. _ - Jeśli koalicja straci większość, jeśli PO i PSL nie będą miały wystarczającej liczby parlamentarzystów, żeby tworzyć w Sejmie stabilną większość, to alternatywą są przyspieszone wybory parlamentarne _ - oświadczył.

Prezes PiS odniósł się także do tego, że premier Donald Tusk zarzucił mu, że jest patronem środowisk radykalnych, łysych głów.

bECMjFEd

- _ Mali bardzo przestraszeni ludzie różnych metod się chwytają. Mały, przerażony premier Tusk, zagrożony groźbą utraty władzy, chwyta się bardzo nieładnych metod. Mały kłamczuszek, tak bym go określił _ - powiedział Kaczyński.

Czytaj więcej w Money.pl
Konwencja PO. Dziś decyzja o wyborach w partii Wciąż nie wiadomo, czy o funkcję przewodniczącego będzie ubiegał się Grzegorz Schetyna. Niewykluczone, że decyzję w tej sprawie ogłosi dzisiaj.
"Kaczyński i Duda kłamią w sprawie komisji" Prezes PiS i przewodniczący NSZZ "Solidarności" nie potrafią używać uczciwych argumentów na temat poziomu dialogu- oświadczył premier.
"To brutalne wykorzystywanie śmierć bliskich" Donald Tusk odniósł się do słów szefa PiS, który zasugerował, że premier zrzuca odpowiedzialność w sprawie pakietu klimatycznego na Lecha Kaczyńskiego.
bECMjFEy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)