Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński pisze list. Także do Ziobry

0
Podziel się

Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości doszło do wniosku, że słowa prezesa są bardzo potrzebne.

Kaczyński pisze list. Także do Ziobry
(EastNews)
bEiLmvBx

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na początku maja wystosuje list z propozycją współpracy do wszystkich środowisk prawicowych, w tym do Solidarnej Polski - tak zdecydowało dziś kierownictwo PiS.

_ - Komitet Polityczny rozpatrywał sprawę listu Zbigniewa Ziobry do prezesa PiS i postanowił, że prezes odpisze. List będzie skierowany do wszystkich środowisk prawicowych, patriotycznych, którym leży na sercu dobro Polski. W nim będzie również zawarta odpowiedź panu Zbigniewowi Ziobrze _ - poinformował dziś sekretarz komitetu Marek Opioła. Dodał, że list będzie gotowy na początku maja, po długim weekendzie.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro kilka dni temu skierował do Jarosława Kaczyńskiego list otwarty, w którym napisał, że jeśli szef PiS na poważnie chce powrotu SP do swego ugrupowania, to musi to oznaczać m.in. demokratyzację PiS i odejście od _ doktryny Zyty Gilowskiej _.

bEiLmvBz

List Ziobry był odpowiedzią na słowa Kaczyńskiego wypowiedziane podczas sobotniego marszu przeciw nieprzyznaniu Telewizji Trwam koncesji na cyfrową emisję naziemną.

Szef PiS zwracając się wtedy do Ziobry powiedział: _ zapomnijmy o tym, co było złe, o co mamy pretensje, idźmy razem; wracajcie, to jedyna droga do zwycięstwa (...) musimy być razem, musimy zwyciężyć _.

W marcu komitet polityczny PiS podjął uchwałę, w której wezwano byłych polityków tej partii, by wrócili do PiS. Według autorów uchwały jest szansa na odsunięcie od władzy obecnie rządzących. Aby to się jednak stało - według PiS - potrzebna jest jedność prawicy.

Czytaj więcej o stosunkach Ziobro-Kaczyński
Zaskakujący gość na kongresie Ziobry. To byłby hit Solidarna Polska liczy na zjednoczenie na prawicy.
Co z TV Trwam? Ziobro apeluje do prezydenta Zbigniew Ziobro uda się dziś do prezydenta z listem w sprawie nieprzyznania miejsca na platformie cyfrowej Telewizji Trwam.
Kurski: wsiadł do auta, nawet nie zaczekał - _ Jedność prawicy jest potrzebna, ale nie należy jej utożsamiać z monopolem Kaczyńskiego _ - mówi europoseł.
bEiLmvCa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)