Notowania

rosiak
28.10.2010 07:50

Kaczyński: Ta śmierć to wynik agresji skierowanej w PiS

Na pogrzeb przyszli przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. W imieniu parlamentarzystów wieniec składać ma delegacja złożona z przewodniczących klubu PO, SLD, PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Grzegorz Michałowski)

aktualizacja 12.27

Trwa pogrzeb działacza Prawa i Sprawiedliwości, który został zastrzelony w ubiegłym tygodniu podczas ataku na biuro tej partii. 62-letni Ryszard C. wtargnął wówczas do siedziby PiS i przy użyciu broni palnej, noża i paralizatora zaatakował pracowników biura.

Po zabójstwie w kraju rozgorzała dyskusja o nienawiści w debacie publicznej. Kolejni politycy potępiali zbrodnie i bili się w pierś.Nie obyło się jednak bez słownych przepychanek w czasie szukania winnych tragedii.

Uroczystości pogrzebowe Marka Rosiaka rozpoczęły się w południe w łódzkiej katedrze. Po żałobnej mszy świętej kondukt pogrzebowy jedzie na Stary Cmentarz przy ulicy Ogrodowej, gdzie pochowany zostanie działacz PiS.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział na mszy pogrzebowej Marka Rosiaka, że jest winien szczególną wdzięczność i hołd tragicznie zmarłemu, _ gdyż jego śmierć była by może ceną jego wlasnego życia _. Zaznaczając, że kościół, to nie miejsce na polityczne przemówienia, powtórzył, że agresja w naszym życiu społecznym została skierowana przeciwko PiS-owi. Jarosław Kaczyński apelował o to, by _ ta socjotechnika nienawiści, ten sposób rządzenia zostały odrzucone: _

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

_ _ _ _ _ _Prezes PiS wyraził głębokie współczucie rodzinie zmarłego. Powiedział, że Marek Rosiak przeszedł do historii Łodzi i Polski. _ - Wciąż mam nadzieję, że ta historia potoczy się w następnych latach lepiej niż w tym strasznym roku 2010 _ - zakończył prezes PiS.

Rodzina Marka Rosiaka wyraziła zgodę, aby w uroczystościach brali udział wszyscy ludzie dobrej woli, którzy współczują i protestują przeciwko brutalizacji życia publicznego. Swoją obecność zapowiedziało wielu polityków, w tym prezydent Bronisław Komorowski. W imieniu parlamentarzystów wieniec składać ma delegacja złożona z przewodniczących większości klubów parlamentarnych, czyli PO, SLD, PSL.

fot: PAP/ Grzegorz Michałowskifot: PAP/ Grzegorz Michałowski [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif width=14 ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/pogrzeb;marka;rosiaka,galeria,4444,0.html)

Premier Donald Tusk wyraził nadzieję, że uroczystość pogrzebowa przebiegnie spokojnie i godnie. Jak dodał, nie wydaje mu się, iż dojdzie tam do jakiegoś _ narodowego pojednania _.

_ - Myślę, że ta uroczystość przebiegnie godnie, tak jak na to zasługują przede wszystkim członkowie rodziny zmarłego. Pogrzeb to jest ostatnia sytuacja, która powinna być wykorzystywana przez polityków czy przez ekstremistów _ - powiedział premier.

Przed łódzką katedrą pojawiło się kilka osób, które były wśród zwolenników pozostawienia krzyża przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Przywieźli ze sobą kilka niewielkich drewnianych krzyży i flagę narodową przewiązaną kirem. Jak mówią, przyjechali oddać hołd zamordowanemu Rosiakowi.

_ To jest mój obowiązek, żeby być ze wszystkimi. Z jednej tragedii nie wyszliśmy, a już jest druga tragedia _ - powiedziała dziennikarzom kobieta, która przed katedrą rozdaje zdjęcia pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.

Tagi: rosiak, pogrzeb, łódź, biuro, pis, zabójstwo, ryszard c., wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz