Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaddafi: To wojna psychologiczna. Pokonamy NATO!

0
Podziel się

Muammar Kadafi zaprzeczył w nagraniu telefonicznym, wyemitowanym w nocy na antenie syryjskiej telewizji Arrai, że uciekł do Nigru. Informacje na ten temat nazwał kłamstwami.

Kaddafi: To wojna psychologiczna. Pokonamy NATO!
(ec.europa.eu)
bEhbPhRx

Muammar Kadafi zaprzeczył w nagraniu telefonicznym, wyemitowanym w nocy na antenie syryjskiej telewizji Arrai, że uciekł do Nigru. Informacje na ten temat nazwał _ kłamstwami _.

Kaddafi powiedział, że libijski konwój wojskowy, który dotarł do Nigru, to nic nadzwyczajnego. _ - To nie pierwszy konwój, który wjeżdża lub wyjeżdża z tego kraju _ - stwierdził, dodając, że rozpowszechnianie informacji o jego ucieczce jest elementem wojny psychologicznej i kampanii kłamstw, które mają osłabić morale jego zwolenników.

Obalony dyktator ponownie wezwał do walki z rebeliantami. Zapewnił, że młodzi Libijczycy są gotowi do walki ze _ szczurami _ - jak określił rebeliantów - najemnikami. _ Pokonamy NATO _ - dodał Kadafi.

bEhbPhRz

Władze Nigru nie są w stanie zamknąć granicy z Libią, by uniemożliwić ucieczkę obalonemu dyktatorowi Muammarowi Kaddafiemu. _ - Nie mamy do tego odpowiednich środków _ - powiedział brytyjskiej stacji BBC minister spraw zagranicznych Nigru Mohamed Bazoum.

Bazoum ma nadzieję, że Kadafi nie przybędzie do Nigru, choć nie wyklucza, że tak się stanie. _ - Nie ma jeszcze decyzji, czy pozwolimy mu zostać w naszym kraju, czy też przekażemy go Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu w Hadze, którego jurysdykcję uznajemy _ - powiedział minister.

Zobacz także: Kaddafi przesłał swoją odezwę do syryjskiej stacji telewizyjnej (Euronews, ang.)

Do stolicy Nigru, Niamey, dotarł natomiast libijski konwój wojskowy. _ - Ludzie, którzy przyjechali w tym konwoju, będą mogli sami zdecydować, czy pozostaną w Nigrze, czy też pojadą dalej _ - stwierdził Mohamed Bazoum.

bEhbPhRF

Przejściowe władze Libii zapowiedziały, że jeszcze w ten czwartek do Nigru uda się delegacja, która będzie próbowała skłonić rząd tego kraju do uszczelnienia granicy, by w ten sposób uniemożliwić Kadafiemu ucieczkę na lub przez terytorium sąsiada z południa.

O sytuacji w Libii czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t155946.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/konwoj;z;pieniedzmi;z;libijskiego;banku;centralnego;jest;w;nigrze,47,0,903983.html) Wywieżli złoto i waluty z banku centralnego Dziesięć pojazdów ze złotem, euro i dolarami wjechało do Nigru z pomocą Tuaregów z nigerskiego plemienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;w;dobrym;zdrowiu;szuka;azylu,42,0,903722.html) Kaddafi "w dobrym zdrowiu". Szuka azylu? Tajemniczy konwój libijskiego wojska przybył do Nigru.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t155855.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dowodca;libijskich;sil;powstanczych;grozi;pozwem;rzadowi;w;brytanii,159,0,903327.html) Dowódca rebeliantów pozwie rząd mocarstwa? Według _ Timesa _ brytyjskie służby były zamieszane w wydanie Belhadża reżimowi Muammara Kadafiego, który więził go siedem lat.
bEhbPhSa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)