Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaddafi: W Libii nie ma rebelii. Są bandyci

0
Podziel się:

Dyktator ponownie wykluczył ustąpienie oraz negocjacje z rebeliantami.

Kaddafi: W Libii nie ma rebelii. Są bandyci
(ec.europa.eu)
bECMwQCZ

Libijski przywódca Muammar Kadafi powiedział w opublikowanym w wywiadzie dla dziennika _ Le Figaro _, że w jego kraju nie ma opozycji, a tylko _ zbrojne grupki zajmujące niektóre ulice _. Ponownie wykluczył ustąpienie oraz negocjacje z rebeliantami.

Walczących z nim powstańców nazwał _ terrorystami, którzy przyszli z zagranicy _. _ Niech opuszczą kraj, niech znów dotrą do Afganistanu, niech powrócą do Guantanamo _ - zażądał w rozmowie libijski dyktator.

Według niego, istnieje _ spisek przeciw ludowi libijskiemu _. _ Jakikolwiek jest to spisek - czy imperialistyczny, czy też pochodzący od Al-Kaidy czy z wnętrza kraju - lud libijski musi go zmiażdżyć _ - dodał Kadafi. Jednocześnie dyktator zauważył, że będzie gotów udzielić amnestii członkom powstańczej Narodowej Rady Libijskiej z siedzibą w Bengazi, której przywódcę nazwał _ miernotą _.

bECMwQDb

_ Ci ludzie (członkowie Rady) stali się zakładnikami. Jeśli zostaną w kraju, przebaczę im, bo to nie jest ich wina _ - dodał Kadafi.

Pytany, czy jest gotów kiedykolwiek ustąpić, po raz kolejny powtórzył, że _ jest tylko wodzem rewolucji libijskiej z 1969 roku _. _ Nie mogę sprzeciwiać się woli ludu. Lud jest ze mną. Czy widzieliście tych wszystkich ludzi na ulicach, którzy mnie popierają? To plebiscyt _ - oświadczył Kadafi.

W Libii trwają krwawe walki między powstańcami a siłami wiernymi Kadafiemu. Wczoraj agencja Reutera poinformowała, że wojska dyktatora zdobyły miasto Adżdabija leżące przy drodze do powstańczej stolicy Bengazi i zbliża się do bastionu opozycji.

bECMwQDh
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t135000.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czy;kaddafi;zaatakuje;ostatni;bastion;rebelii,159,0,795295.html) Czy Kaddafi zaatakuje ostatni bastion rebelii? Dyktator wezwał mieszkańców Bengazi, by opuścili w nocy miasto.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;sie;hamuje;bo;boi;sie;interwencji,4,0,795140.html) "Kaddafi się hamuje, bo boi się interwencji" Ben Barry z Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych analizuje sytuację.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t134927.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zwyciestwo;kaddafiego;bedzie;koszmarem,25,0,793369.html) Zwycięstwo Kaddafiego będzie koszmarem Tak uważa brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague.
bECMwQDC
KOMENTARZE
(0)