Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaddafi zgodziłby się na przekazanie władzy

0
Podziel się:

Dziennik Publico cytuje dyplomatów po spotkaniu szefa portugalskiego MSZ Luisa Amado z wysłannikiem Kadafiego.

Kaddafi zgodziłby się na przekazanie władzy
(PAP/EPA)

Libijski przywódca Muammar Kaddafi zgodziłby się na rozmowy w sprawie przekazania władzy - poinformował portugalski dziennik _ Publico _, cytując źródło dyplomatyczne po spotkaniu szefa portugalskiego MSZ Luisa Amado z wysłannikiem Kadafiego do Lizbony.

Jak poinformowało gazetę to anonimowe źródło, deklarację tę należy traktować z ostrożnością, ponieważ Amado otrzymał ją w odpowiedzi na propozycje zaprzestania wrogich działań wobec rebeliantów i pokojowej zmiany władzy w Libii.

_ Emisariusz libijskiego przywódcy powiedział Amado, że Trypolis zaakceptowałby "rozpoczęcie procesu negocjacyjnego na rzecz przekazania" władzy _ - podał _ Publico _.

_ Jednak jest zbyt wcześnie oceniać prawdziwe intencje tej deklaracji i czy nie jest to tylko deklaracja związana z okolicznościami (...) _ - napisała gazeta, dodając że _ nie została ona przedstawiona na początku spotkania _.

Portugalskie MSZ podało, że libijski wysłannik spotkał się z Luisem Amado, by przedstawić stanowisko Trypolisu w związku z konfliktem w Libii.

Ministerstwo nie ujawniło nazwiska wysłannika libijskiego dyktatora, ani nie przedstawiło szczegółów tego spotkania. Poinformowano jedynie, że było elementem przygotowania nadzwyczajnych posiedzeń: czwartkowego posiedzenia szefów dyplomacji Unii Europejskiej i piątkowego szczytu UE, poświęconych sytuacji w Libii i innych krajach Afryki Północnej.

Według agencji dpa, do spotkania, które miało charakter nieformalny, doszło w środę w jednym z hoteli w Lizbonie na prośbę libijskiego rządu. O planowanej rozmowie poinformowana została wcześniej szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t134848.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wyslannik;kaddafiego;negocjowal;w;lizbonie,111,0,791407.html) Wysłannik Kaddafiego negocjował w Lizbonie Zaufany współpracownik Muammara Kadafiego spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Portugalii Luisem Amado.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t134401.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;szuka;pomocy;w;egipcie;wyslal;samolot,59,0,791099.html) Kaddafi szuka pomocy w Egipcie. Wysłał samolot Libijski dyktator wysłał do Egiptu jednego ze swoich generałów, szefa rządowego biura dostaw i logistyki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t134143.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;ma;72;godziny;na;ustapienie,40,0,790568.html) Kaddafi ma 72 godziny na ustąpienie Narodowa Rada Libijska obiecuje nie rozliczać dyktatora ze zbrodni, jeśli ten odejdzie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)