Notowania

afganistan
06.04.2010 09:53

Karzaj grozi, że zwiąże się z talibami

Przedstawił taką deklarację na spotkaniu z grupą afgańskich deputowanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj przedstawił taką deklarację na zamkniętym spotkaniu z grupą afgańskich deputowanych.

Nieporozumienia pomiędzy obecnym prezydentem Afganistanu, a Stanami Zjednoczonymi oraz wojskami NATO nie są czymś nowym. Karzaj wielokrotnie wyrażał już niezadowolenie z powodu strat wśród ludności cywilnej powodowanych przez operacje antyterrorystyczne NATO, nie był zadowolony z powodu nacisków USA na przeprowadzanie reform demokratycznych w kraju zmniejszających rolę prezydenta, wreszcie nie realizował żądań Waszyngtonu, by władze afgańskie zdecydowanie walczyły z uprawą narkotyków.

Stany Zjednoczone wielokrotnie krytykowały także administrację afgańską z powodu korupcji. Mówiąc o możliwości związania się z talibami Karzaj podkreślił, że wówczas ich ruch przestanie być rebelią skierowaną przeciw władzy, ale stanie się narodowym powstaniem skierowanym przeciw obcej okupacji. Komentując doniesienia z Kabulu przedstawiciel amerykańskiej administracji stwierdził, że są one dla Waszyngtonu irytujące.

W Afganistanie walczy z talibami ponad sto tysięcy żołnierzy z państw NATO. Najwięcej jest wśród nich wojsk amerykańskich.

* [ Afganistan: Przełom w negocjacjach pokojowych ]( http://news.money.pl/artykul/afganistan;przelom;w;negocjacjach;pokojowych,238,0,601582.html )
* [ Prasa w USA oskarża Karzaja o "zagrabianie władzy" ]( http://news.money.pl/artykul/prasa;w;usa;oskarza;karzaja;o;zagrabianie;wladzy,98,0,592482.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz