Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa autobusu. Ratownicy znajdują kolejne ciała

0
Podziel się:

Te drogi uważane są za jedne z najniebezpieczniejszych na świecie.

Katastrofa autobusu. Ratownicy znajdują kolejne ciała
(PAP/EPA)

Do co najmniej 15 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wypadku autokaru, który zjechał z drogi i spadł w przepaść w prowincji Shanxi w środkowych Chinach.

Poprzedni bilans ofiar mówi o 10 osobach. Autokarem wiozącym turystów jechało 33 ludzi. Według agencji Xinhua nie wszystkie miejsca były zajęte. Wciąż nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną wypadku.

W ostatnim dziesięcioleciu wraz z bogaceniem się Chińczyków znacznie wzrosła liczba samochodów na chińskich drogach. Jednocześnie rośnie liczba wypadków drogowych spowodowanych zaniedbywaniem kwestii bezpieczeństwa i złymi nawykami kierowców.

Drogi w Chinach uważane są za jedne z najniebezpieczniejszych na świecie. W 2010 r. w wypadkach drogowych w tym kraju zginęło 65.200 osób.

Więcej o komunikacji publicznej czytaj w Money.pl
Wypadek autobusu w Krakowie. Wielu rannych Autobus MPK był pusty, wyjeżdżał na trasę. Busem z podróżowało 14 osób.
Wypadek polskiego autobusu. Są ranni Autokar z Polakami najechał na ciężarówkę ze żwirem na autostradzie A2 koło miasta Porta Westfalica w Nadrenii Północnej-Westfalii. 4
Mają za nic zasady bezpieczeństwa na drodze Przepisy łamią również przewoźnicy odpowiedzialni za transport dzieci do szkół.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)