Notowania

indie
05.04.2013 15:02

Katastrofa budowlana w Indiach, 45 osób nie żyje

Ekipy ratownicze wyposażone w młoty, piły i podnośniki hydrauliczne poszukują jeszcze około 20 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej 45 osób zginęło w Bombaju, na zachodzie Indii, gdzie zawalił się powstający nielegalnie budynek - poinformowała indyjska policja. Ratownicy odnaleźli też ponad 50 rannych. Trwają poszukiwania dalszych ofiar.

Wcześniejsze doniesienia mówiły o 35 zabitych. Do zawalenia się budynku doszło w czwartek ok. godz. 18 (godz. 14.30 czasu polskiego) w dzielnicy Thane.

Według policji ośmiopiętrowy gmach na obrzeżach miasta był budowany nielegalnie. Na czterech ukończonych piętrach znajdowały się już biura; w chwili katastrofy gotowe były dalsze trzy kondygnacje, a na ostatnim, ósmym, wciąż trwały prace budowlane.

Większość ofiar to robotnicy. Zginęło też siedem kobiet i dwanaścioro dzieci. _ - Trzy piętra złożyły się w jedno _ - powiedział R.S. Rajesh z centrum zarządzania kryzysowego.

Katastrofa budowlana w Indiach. Co najmniej 27 ofiar

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/katastrofa-budowlana-w-indiach-co-najmniej-27-ofiar-g549045.html) Ekipy ratownicze wyposażone w młoty, piły i podnośniki hydrauliczne poszukują jeszcze około 20 osób. Na miejsce tragedii sprowadzono też sześć buldożerów i psy tropiące. Gdy budynek się zawalił, w środku przebywało ok. 100-150 osób, w tym wielu robotników mieszkających na miejscu.

Na razie nie są znane przyczyny katastrofy, jednak policja przypuszcza, że konstrukcja budynku była zbyt słaba. Według jednego z mieszkańców budynek miał osiem pięter, choć wydane zezwolenie przewidywało jedynie cztery, ale lokalne władze przymknęły na to oko. Policja zatrzymała inwestora.

Katastrofy budowlane w Indiach są dość powszechne, gdyż inwestorzy oszczędzają, korzystając z niskiej jakości materiałów budowlanych, a wielopiętrowe konstrukcje powstają bez odpowiedniego nadzoru.

Czytaj więcej w Money.pl
Zawalił się nielegalny ośmiopiętrowiec Co najmniej 27 ludzi zginęło w piątek w Bombaju (w zachodniej części Indii), gdzie zawalił się budynek.
Katastrofa autobusu. Zginęło kilkadziesiąt osób W wypadku autobusu w sobotę w nocy w indyjskim Kaszmirze zginęło 35 osób. Pojazd był przepełniony, ludzie jechali także na dachu.
Tragiczne zderzenie pociągów. Spłonęli żywcem W wykolejonych wagonach uwięzionych zostało wielu pasażerów, co najmniej 16 osób spłonęło żywcem.
Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz