Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katastrofa śmigłowca w Afganistanie. Sześciu żołnierzy NATO zginęło

0
Podziel się:

To największa od miesięcy liczba ofiar w szeregach sił międzynarodowych w pojedynczym incydencie w Afganistanie.

Katastrofa śmigłowca w Afganistanie. Sześciu żołnierzy NATO zginęło
(Spc. Walter Reeves/CC/U.S. Army)
bEslTKbV

Sześciu żołnierzy NATO zginęło w katastrofie śmigłowca na południu Afganistanu - poinformowała międzynarodowa koalicja.

Dowodzone przez NATO Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie podały, że w sprawie przyczyny katastrofy wszczęto śledztwo. - _ Według pierwszych informacji w chwili katastrofy w tamtym sektorze nie odnotowano aktywności rebeliantów _ - głosi krótkie oświadczenie przekazane mediom.

To największa od miesięcy liczba ofiar w szeregach sił międzynarodowych w pojedynczym incydencie w Afganistanie.

bEslTKbX

87 tysięcy żołnierzy służących w ISAF, które przekazały w czerwcu odpowiedzialność za bezpieczeństwo w kraju siłom afgańskim, ma zakończyć misję bojową w Afganistanie do końca 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/m99661.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/australijscy;zolnierze;opuscili;afganistan,226,0,1443042.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wycofują się z Afganistanu. Nikt nie został W ciągu 12 lat obecności stracili pod Hindukuszem 40 żołnierzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/m245819.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybuch;w;poblizu;ambasady;usa;w;kabulu,173,0,1440685.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybuch w pobliżu ambasady USA w Kabulu Według świadków tuż po wybuchu w okolicy rozbrzmiały syreny alarmowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/m85193.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afganistan;dogadal;sie;z;iranem;z;usa;nie;chce,222,0,1438174.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Afganistan dogadał się z Iranem. Z USA nie Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj wyraził zgodę na zawarcie porozumienia o współpracy z Iranem. Jednocześnie Karzaj nadal odmawia podpisania z USA długoterminowego porozumienia w sprawie bezpieczeństwa.
bEslTKcy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)